חדשות ואירועים

יום הולדת לויקיפדיה ב HIT


ביום שישי 9/7 ארחה הפקולטה לטכנולגיות למידה את קהילת ויקיפדיה הישראלית לאירוע מיוחד- יום הולדת ה 18 לויקיפדיה העברית. זהו הכנס השנתי של קהילת הויקיפדים הישראלית, אותם אנשים מסורים וחדורי שליחות, שעושים לילות כימים בהתנדבות, בכתיבת ערכים חדשים, עריכה, תיקון ועדכון של ערכים קיימים, שמירה על איכות הערכים ועוד ועוד. הכנס במתכונת פנים אל פנים היה משמח ביותר שכן זהו האירוע הראשון מזה שנה וחצי שבו נפגשו ויקיפדים מכל הארץ שלא באמצעות הזום. 

 


שיתוף הפעולה בין ויקימדיה ישראל (העמותה המפעילה את ויקיפדיה) לפקולטה לטכנולוגיות למידה התחיל בתחילת תשפ"א. פרויקט גמר שהוצע על ידי גב' גיתית פודמסקי מויקימדיה ישראל, נבחר ע"י הסטודנטים רותם כרמי ואמיל טייב (בהנחיית נגה לביא-רזניק וד"ר חגית מישר-טל).

 

הצורך שהועלה על ידי גיתית הוא להפוך את הקריאה בויקיפדיה עבור תלמידים למהנה ומשמעותית יותר. לשם כך הם פיתחו מחולל משחקים WikiSwitch המבוסס על בחירת ערך מויקיפדיה ומאפשר ליצור משחקי אמת/שקר על ידי עריכת משפטים מתוך הערך. 
 
מתוך ממשק המשחק 

במהלך האירוע, הציגו הסטודנטים את סביבת המשחק לקהל, שהתנסה על משחק לדוגמא. התגובות היו נלהבות ומיד לאחר מכן התחילו להתווסף לסביבת המשחק משחקים נוספים שהוכנו על ידי הקהל. 


בנוסף, הוצגו במהלך האירוע, על ידי דרור אבי מויקימדיה הישראלית נתונים מעניינים על הרגלי השימוש של ישראלים בויקיפדיה במהלך תקופת הקורונה. הנתונים מראים כי מספר הצפיות החודשיות בויקיפדיה בישראל גדול בצורה משמעותית ממספר הצפיות בכל יתר המדינות בעולם.

 

ביוני 2021 נספרו 57k צפיות בישראל לעומת 1k בארה"ב שנמצאת במקום השני... בשנה האחרונה, עלה מספר הצפיות החודשיות באופן משמעותי עקב תקופת הקורונה. כמו כן, נראה שכל שכננו במזרח התיכון צופים בויקיפדיה הישראלית כולל: איחוד האמירויות, אלג'יריה, ערב הסעודית, טוניסיה, ירדן, פקיסטן, מרוקו, עירק ועוד... 

 

פורסם:11/07/2021