חדשות ואירועים

פרופ' גילה קורץ מטל"מ השתתפה כחוקרת במיזם לאומי חדשני


פרופ' גילה קורץ, מהפקולטה לטכנולוגיות למידה, השתתפה בצוות המחקר שליווה מיזם לאומי ראשון מסוגו בישראל לקידום פתרונות למידה מותאמים אישית בכיתות 5 יח''ל במתמטיקה – אתגר ה P.I.E Challenge

 


האתגר  הוא שותפות של עמותת בוגרי 8200, קרן טראמפ לחינוך ומשרד החינוך. במסגרת האתגר התחרו  שבע חברות סטרטאפ מתחום ה'אד-טק'  שעוסקות בלימודי מתמטיקה  (מתוך 200 שהגישו מועמדות!).  כל אחת מהחברות הציעה פתרון טכנולוגי חדשני ומקורי המאפשר התאמה אישית של תכנית הלמידה לכל תלמידה ותלמיד לפי קצב הלמידה, תחומי עניין וחוזקות. 


במהלך שנה"ל ליווה צוות המחקר בראשותו של פרופ' יואב ברגנר מ – NYU ופרופ' רבקה ודמני מישראל את כל אחת משבעת החברות שביצעה פיילוט במספר כיתות. בסיום האתגר הוכרז הסטרטאפ הזוכה Tailor ED שקיבל מיליון שקל להטמעת הפתרון הטכנולוגי בבתי ספר בפריפריה שתהפוך אותם לחלוצי הפרסנוליזציה בתחום החינוך בישראל.

 

 

הפלטפורמה של Tailor ED מבוססת על  AI ומאפשרת למורה ליצור מערך שיעור עם פעילויות ותרגול מותאמים באופן פרסונלי לכל תלמיד לפי נושאי הלימוד.  לדעתה של פרופ' קורץ ייחודיות המיזם היא בראיה הלאומית הרחבה השמה דגש על סיוע לעובדי החינוך לממש הוראה מבוססת פדגוגיה פרסונלית משולבת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים לטובת תלמידי ישראל. 

 

סרטון סיכום על האתגר