חדשות ואירועים

המנכ"ל שלמד טל"מ

 

 

מיקי שפושניק, רק בן 28, אך כבר מכהן כמנכ"ל חברה המונה 30 עובדים. "הידע שרכשתי במהלך לימודי טכנולוגיות למידה מקדם באופן משמעותי אותי ואת החברה בכל פרויקט שאנו זוכים בו"

 
מיקי שפושניק, 28, הוא מנכ"ל חברת אס.ג'י.סי העברת ידע – חברה המתמחה במגוון דיסציפלינות העברת הידע, מכתיבה טכנית ופיתוח הדרכה וביצועה בפועל ועד פיתוח אמצעי למידה מתקדמים. את החברה ייסדו לפני כ 5 שנים הוא ושני שותפיו, לירן לביא ואלי גימלרייך. מיקי מתגורר בתל אביב אך הוא ירושלמי במקור ו"מושבניק בנפש", כך הוא מעיד על עצמו.
 
צוות מנצח. מיקי שפושניק שלישי משמאל
צוות מנצח. מיקי שפושניק שלישי משמאל

לימודים כדרך חיים
מיקי שפושניק: "כשעבדתי כשכיר באלביט מערכות, התחלתי בכלל בלימודי הנדסה ורק מספר שנים לאחר מכן התחלתי את הלימודים במחלקה לטכנולוגיות למידה ב HIT. את תקופת הלימודים אני זוכר כתקופה מהנה שגם נתנה לי כלים מקצועיים מגוונים להמשך. כאשר החברה אותה ייסדתי התפתחה והפכה לדבר המרכזי בחיי לא נותר לי זמן ללימודים אקדמיים, אך הלמידה המקצועית ממשיכה ברמה היומיומית, ובזכות הכלים שקיבלתי קל לי להשאר כל הזמן מעודכן בתחומים הרלוונטיים".
 
אני ואס ג'י .סי העברת ידע בע"מ
כאמור, לפני כחמש שנים ייסד יחד עם שותפיו, לירן לביא ואלי גימלרייך את אס.ג'י.סי העברת ידע בע"מ – חברה המתמחה בשלל דיסציפלינות העברת הידע, החל בכתיבה טכנית ופיתוח הדרכה וביצועה בפועל, ועד פיתוח אמצעי למידה מתקדמים. "ביצענו פרויקטים בכל יבשת בעולם (כמעט, חוץ מאנטרקטיקה) ובשפות מגוונות", הוא מוסיף בגאווה.

"אנו ממתגים את חברתנו כחברת העברת ידע המתמחה בעולמות טכנולוגיים – זה אומר שעיקר התוכן המקצועי בו אנו מטפלים עבור לקוחותינו הוא מעולמות טכנולוגיים במהותו".
"החברה מונה היום כ – 30 עובדים: כתבים טכניים, מפתחי הדרכה, מדריכים, גרפיקאים, שרטטים ומפתחים לעולם ה WEB, ואני עומד בראש החברה כמנכ"ל".
 
מיקי שפושניק במהלך מפגש זרקור במכון
מיקי שפושניק במהלך מפגש זרקור במכון
 
"כמנכ"ל, עיקר עיסוקי אינו מקצועי גרידא, ואני מתעסק בעיקר בפן הניהולי והמכירתי של מוצרי החברה. הכלים שרכשתי במהלך לימודי טכנולוגיות למידה מאפשרים לי הבנה עמוקה ורחבה של עולמות התוכן בהם החברה עוסקת, וכך כל תהליכי המכירה, למשל, מקבלים עומק מקצועי שאין להמעיט בערכו. הכלים שאני מביא עימי מקדמים אותי ואת החברה משמעותית בכל פרויקט שאנו זוכים בו – גם ביכולת לזכות בו מלכתחילה וגם ביכולתנו לבצע את הפרויקט ברמה הגבוהה ביותר, כפי שאנו מאמינים שנדרש.
 
אנו שואפים להפוך את החברה שלנו למובילה בישראל בתחום העברת הידע. אני בטוח שהדרך לשם עוד ארוכה, מורכבת ומלאת אתגרים אך אין לי ספק שאנו על המסלול הנכון".
 
בטכנולוגיות למידה יכולתי לשלב את 3 האהבות המקצועיות שלי:
טכנולוגיה, עיצוב ופסיכולוגיה
"אני זוכר שחיפשתי במשך זמן לא מבוטל מסלול לימודים שישלב את שלוש האהבות המקצועיות שלי: טכנולוגיה, עיצוב ופסיכולוגיה. לאחר שיחה מאוד טובה עם פרופ' מיקי רונן, שהיתה אז ראש המחלקה, החלטתי שזה מסלול הלימודים היחיד אשר גם משלב את שלושת האהבות המקצועיות שלי וגם יקדם אותי משמעותית בעולמות התוכן אשר ראיתי עצמי עוסק בהם – עולמות העברת הידע".
 

דרושים סטודנטים מטל"מ
"מאד התרשמתי מרמת הלימודים במחלקה ולא פחות מזה, מאיכות הסטודנטים הלומדים בה. לראיה, כיום, כאשר אנו רוצים לגייס אנשי מקצוע לחברתנו, אנו קודם כל פונים למחלקה לטכנולוגיות למידה בחיפוש אחר כח אדם איכותי ומיומן, אשר מוכן כבר לעבודה בתעשייה. אני מאמין שמסלול הלימודים לטכנולוגיות למידה היא בין מסלולי הלימוד הבודדים באקדמיה שבאמת מחוברים ל"עולם האמיתי", לתעשייה, והלימודים בו הם לא רק אקדמיים גרידא. רק לפני כחודש הגעתי במיוחד למכון ל'מפגש זרקור' אותו ארגנה היחידה להכוון תעסוקתי. במפגש הצגתי בפני הסטודנטים את תחומי הפעילות בחברה, ונתנו את האפשרות להגיש קו"ח למשרות שהחברה כעת מגייסת אליהן כח אדם".

 

 

פורסם: 08/12/14