חדשות ואירועים

סטארט אפ שהתחיל בקורס בטל"מ

 
טל בר-סיני, בוגרת הפקולטה לטכנולוגיות למידה ב HIT הקימה סטארט -אפ שהפך לחברה, בעקבות קורס פתרונות הדרכה הלכה למעשה, שלמדה במסגרת התואר.
 
החברה - Colored Mind פיתוח למידה, מיתוג ותקשורת הוקמה בשנת 2016 והיא מעניקה שירותי פיתוח למידה ומיתוג לארגונים גדולים.
 
"שנים רבות עסקתי בהדרכה והטמעה", מספרת טל. "החל מתנועת הנוער, עד לצבא שם שירתתי כמדריכת סימולטור ביחידת מורן, אח"כ עבדתי באלביט, משם עברתי לג'ון ברייס, מט"ח ועוד. התואר היה בדיוק מה שחיפשתי- מפגש כל תחומי הדעת שמפתח הדרכה צריך כדי לדעת לעבוד בצוות, לדעת לדבר בשפת "תכנות" "עיצוב" ו"פסיכולוגיה סוציולוגיה", למדתי לאבחן צרכים ולפתוח את הראש למגוון רחב של פתרונות.
 
אילנה ברויד
 
"במסגרת לימודי התואר פגשתי את אילנה ברויד - מעצבת שבאה להרחיב את אופקייה בעולם הלמידה, ומשם לא נפרדנו.מכיוון שמרבית העבודות בתואר הן בצוות אילנה ואני מצאנו את עצמנו עובדות ביחד.
 
כבר בשנה הראשונה הבנו שאנחנו מהוות שילוב טוב והמחשבה לפתוח חברה עיסקית, נולד בשנה ג' למדנו בקורס שנקרא - "פתרונות הדרכה הלכה למעשה" בהנחיית מוטי אלנקוה.
 
כחלק מהקורס נאמר לנו להתחלק לקבוצות ולהקים חברות מדומות. אבל לא רק להחליט על שם, אלא ליצור לוגו, לבנות סל שירותים ומוצרים, לחבר חזון, להציב מטרות ויעדים ולתפקד כעסק עצמאי לכל דבר ועניין.
 
המשימה הזאת הייתה המשימה האהובה עליי ביותר בתואר,התייחסתי לעסק כאילו זה העסק שלי וזה מה שאני מציגה. בנינו תוצרי הדרכה עבור חברת "מדהים" הפיקטיבית, עברנו תהליך פיתוח ארוך ויסודי שבסופו הצגנו את התוצרים שלנו ל"דריקטוריון" של החברה הפקטיבית, שהיו למעשה מנהלי הדרכה מנוסים מהתעשייה, חברות מוכרות ומצליחות בשוק.
 
הקורס היה חממה מצויינת שאישרה לנו להתמודד עם כל העולמות שלמדנו בתואר עד כה וליישם אותם באופן עיסקי ומקצועי אל מול לקוחות ותוך כדי שיפור מיומנויות ניהול פרוייקט.
בספטמבר 2016 פתחנו את Colored Mind - פיתוח למידה, מיתוג ותקשורת. מאז אנו מעניקות שירותי פיתוח למידה ומיתוג לארגונים גדולים כגון : מנורה מבטחים, Nova, חברת הזרע הבינלאומית, Ehealth Ventures , אשלים - הג'וינט ועוד...
 
הרחבנו את הצוות שלנו המורכב כולו בוגרי התואר.
 
טל בר-סיני
 
אנחנו יוצרים:
 
לומדות, פורטלים, אתרים, אפליקציות, מצגות,משחקים, סדנאות, מערכים, סרטוני למידה, סרטוני תקשורת פנים, פוסטרים ומה לא.
 
העיקר שיענה על הצורך של הלקוחות שלנו ושהם יקבלו את מה שדמיינו ומה ששילמו כסף עבורו.
 
אנחנו מייצרים מוצרי מדף מיוחדים בהם יצרנו ערכת צוות אינטראקטיבית "Team up"שמחליפה ישיבות צוות לדון על נושאים עסקיים, הטמעת אסטרטגיות,הטמעת רגולציה ארגונית ומיומנויות רכות, בהם כל הצוות כותב תשובות בפלאפון שמשתקפות כלוח הודעות בתוצר, עושה פעילויות ביחד ודן על נושאים משמעותיים בזמן שלא דורש יותר מחצי שעה אם רוצים.
 
פיתחנו לומדות רגולטוריות שמלאות בפעילויות חווייתיות שיעבירו את המסרים לעובדים כראוי ואנחנו מתרגשות להשיק אותם לקראת שנת 2018.
 
כמובן שכל לומדה תותאם לארגון הרוכש , לפי ספר המותג שלהם ולפי דגשים עסקיים אחרים.
 
יש לנו בצוות, מפתחי הדרכה, מעצבים, עורכי וידאו ומולטימדיה, מפתחים ומתכנתים (חלקם יוצאי 8200), והצוות הולך וגדל לאט לאט.
 
 
מבחינתי הקמת החברה של טל ואילנה – היא לא פחות ממרגשת!
 
הקורס נבנה במקור ע"י מאיר  נבון ז"ל וגדעון זיילר ונקרא טכנולוגיות ללמידה בארגון. לפני 7 שנים פיתחתי והתאמתי את הקורס למקום העיסקי והמעשי בהתאם לצרכים שלמדתי שיש בשוק, במטרה להביא את בוגרי התואר בשלים יותר לשוק העבודה.
 
שם הקורס שונה ל"פתרונות הדרכה הלכה למעשה" והותאם כך שייצר תשתית למידה, אשר תתמוך ברוב האתגרים שעימן מתמודדים מפתחי הדרכה ואפליקציות בסביבה העיסקית/אירגונית.
 
יותר מכך, כמו בחיים האמיתיים, הקורס נבנה באופן בו להתנהלות הסטודנטים והפגישות עם "הלקוח" יש השפעה ישירה על ניתוב הפתרון ההדרכתי ומורכבות התנהלות.
 
בתחילת הקורס – אנחנו מציגים להם את שלבי הקורס השונים ושומר כמה הפתעות להמשך הדרך, ממש כמו שקורה בחיים האמיתיים.
 
לסיכום, קורס פתרונות הדרכה הלכה למעשה, מחבר את רוב תכני הלמידה שנלמדו לאורך התואר, ומוסיף עליהם היבטי למידה שלא נלמדים במקומות אחרים, כמו: בניית צוותים, הקמת חברה עיסקית, מיומנויות בינאישיות, מיומנויות אנליזה, הצגה מול לקוחות.
 
הבונוס הגדול של הקורס הוא שבסיומו מגיעים מנהלי הדרכה מארגונים מובילים להעריך ולפדבק את פתרון ההדרכה והתוצרים, אלו מפגשים בעלי ערך רב, אשר בונים את תחושת המסוגלות וגם מאפשרים למעסיקים פוטנציאלים להתרשם מסטודנטים שעומדים ממש לפני יציאה לשוק העבודה.
 
אני גאה בטל ואילנה ומאחל להן עוד שנים ארוכות של עשייה עם Colored Mind.
 
לסרטון קצר על הקורס
 
 
Colored Mind Logo
 
פורסם בתאריך: 25/12/2017