חדשות ואירועים

דקאנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה עושה היסטוריה!

"למען עולם טוב יותר, צריך לקחת אחריות": דקאנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה באנציקלופדיה של הנשים החלוצות המשפיעות בעולם הלמידה הדיגיטלית

 

פרופ' קורץ, דקאנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה

פרופ' גילה קורץ, דקאנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה

 

פרופ' גילה קורץ, דקאנית הפקולטה לטכנולוגיות למידה עשתה היסטוריה כאשר נבחרה לאחת מתוך 31 נשות אקדמיה, בכל העולם, ששמותיהן נכללו באנציקלופדיה של נשים חלוצות בהטמעת למידה מקוונת (The Encyclopedia of Female Pioneers of Online learning ) בהוצאת Routledge. פרופ' קורץ מייצגת את מדינת ישראל בפרויקטים של האיחוד האירופי, ולימדה במספר אוניברסיטאות בעולם כאונ' מרלינד, ואונ' ברקלי. פרופ' קורץ  היא הנציגה היחידה מישראל שנבחרה להופיע בכרך זה של האנציקלופדיה.


"הופתעתי שנבחרתי. אני יודעת שיש בישראל מומחיות בתחום אבל אני שמחה שהקדישו ספר שלם דווקא לנשים משפיעות מסביב לעולם" מספרת פרופ' קורץ בהתרגשות. "מופיעות בספר הזה נשים שאני מלמדת את המחקרים שלהן וקולגות ממגוון מוסדות, כך שמדובר בכבוד עצום בשבילי".


האנציקלופדיה, אשר מתפרסמת לראשונה, היא ציון דרך, הכוללת כמה מנשים הראשונות שיצרו קורסים מקוונים, עיצוב מערכות ניהול למידה, חקרו נושאים חדשניים כמו ניתוח שיח או משאבים פתוחים, ודיברו במפורש על שוויון בין המינים בתחום. הפרקים מציעים פרופילי קריירה מקיפים, ראיונות מקוריים וניתוחי מחקר, תוך כדי שילוב חיוני של חומר עזר ומקור ראשוני.


"המומחיות בתחום שלי, היא דווקא לקחת את הטכנולוגיות החדשות הלא בשלות ולנסות ולשלב אותן בלמידה והדרכה" אומרת פרופ' קורץ, ומוסיפה כי: "אחת התקוות שלי היא שבתפקידי אוכל לתרום לעולם  טוב יותר ואנושי יותר".


הפקולטה לטכנולוגיות למידה מכשירה את בוגריה להיות מפתחי פתרונות דיגיטליים ללמידה ומפתחי הדרכה משולבת טכנולוגיות למידה. הלימודים בפקולטה, לתואר ראשון ושני מאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון תפקידים המצריכים מתן פתרונות למצבים וצרכים של מגזרים שונים במשק, כמו , השוק הארגוני הממשלתי והאזרחי, המגזר החינוכי וההשכלה הגבוהה.

 

פורסם: 15/09/2022