כתבות ואירועים

כתבות ואירועים

אירוע יום האישה הבינלאומי בHIT

 

כמידי שנה מציין מכון טכנולוגי חולון את יום האישה הבינלאומי, השנה בחרנו לחגוג את יום האישה בסימן השראה נשית ותרגום חלומות ליעדים ברי מימוש. 

 

אירוע יום האישה הבינלאומי בHIT


בדברי ברכה שנשא נשיא המכון פרופסור אדוארד יעקובוב אמר כי המכון רואה חשיבות רבה בקידום נשים בכל התחומים וכי זהו אחד מיעדי המכון, "גייסנו בשנים האחרונות חברות סגל איכותיות ומצוינות ואנו נמשיך ונפעל למען הוגנות מגדרית הן מטעמים של צדק והוגנות והן מטעמים שעניינם קידום המצוינות האקדמית", כמו כן ציין הנשיא כי השנה בפעם הראשונה המכון יעניק מלגות הצטיינות לסטודנטיות מצטיינות. 


עו"ד אורנה קופלוביץ, יועצת הנשיא להוגנות מגדרית, הודתה לנשיא המכון ולהנהלת המכון על מחויבות הלכה למעשה למימוש אחד מהיעדים המרכזיים שהמכון הציב בתוכנית האסטרטגית שלו: הוגנות מגדרית באקדמיה. "יש לי הזכות להוביל למימוש היעד החשוב הזה בכמה תחומים", אמרה קופלוביץ ומנתה את הישגי המכון בתחום, בינהם: תוכנית הנבחרות למנהיגות נשית, שהחלה את המחזור החמישי שלה, תוכנית לעידוד תלמידות ללימוד מדעי המחשב שפועלת מזה ארבע שנים, בשיתוף עמותת אליס קוד בנות לומדות תכנות, פתיחת תערוכה לכבוד יום האישה, זו שנה שלישית, ועוד. 


הרצאת ההשראה שנבחרה ליום זה, היתה של 'דגת הזהב', גלית בנגלס, הבעלים של חברת ההפקות המובילה ”באזז טלוויזיה” וממפיקות הטלוויזיה הבולטות בישראל. גלית שיתפה בסיפור האישי שלה, המעורר השראה ותיארה כיצד לקחה אחריות אישית על החובות הכספיים אליהם נקלעה, בדרך מקורית ומעוררת השראה: מסע של הגשמת חלומות ל-90 בעלי חוב, במקום החוב הכספי שהיה לה אליהם. בתום מסע של תשעה חודשים היא הצליחה לסגור חובות של 2.2 מיליון ש”ח.


הסיפור האישי של גלית הוא מסע יצירתי של אישה אמיצה שהחליטה לפרוע את חובות החברה שבבעלותה מתוך יושרה איך ביצירתיות, נחישות ואותנטיות ניתן להמיר כסף בחלומות. זהו סיפור על תעוזה, יצירתיות, בקשה ונתינה, אמונה, יושרה ופתיחת הלב והפיכת הבלתי אפשרי לאפשרי ועל כך שניתן להגשים חלומות בכל גיל.


בסיום ההרצאה העלתה גלית לבמה שתי חברות סגל ושמעה מהן מה החלום שלהן ובסיוע של 'דגות זהב' שהתנדבו לכך מהקהל, יצאו לדרך להגשמת החלום.

 

פורסם: 11.3.2020