כתבות ואירועים

כתבות ואירועים

גיבורות על ונשים אמיצות

חודש האשה 2023 נפתח היום ב-HIT מכון טכנולוגי חולון באירוע השנתי לנשות המכון, המאורגן מדי שנה על ידי היחידה להוגנות מגדרית בראשות עו"ד אורנה קופלוביץ. את פני הבאות (וכמה באים) קיבל מזנון בראנצ' עשיר וטעים באווירה חגיגית.

מר משען, פרופ' יעקובוב, עוד' קופלוביץ, מר גולדברג, פרופ' בר-לב

מימין: מר מוטי משען, פרופ' אדוארד יעקובוב, עו"ד אורנה קופלוביץ, מר שמואל גולדברג, פרופ' שאול בר-לב
צילום: שני כהן


נשיא המכון פרופ' אדוארד יעקובוב אמר בדברי ברכתו באירוע, כי הוא שמח לראות כיצד מדי שנה עולה בהתמדה מספר הנשים הלומדות במכון כמו גם מספר נשות הסגל וכי הדבר מהווה הוכחה נוספת להגשמת חזונו של המכון הרואה בהענקת הזדמנות שווה לנשים והעצמתן - משימה ראשונה במעלה.
"יש לנו עוד אתגרים נוספים" ציין הנשיא, "ואני בטוח שיחד נפעל להשגתם".


מנכ"ל המכון, שמואל גולדברג בירך את המשתתפות באירוע וציין כי מדי שנה הוא מתמלא גאווה לראות את כמות הנשים העובדות במכון הן בסגל האקדמי והן בסגל המנהלי ובירך על העשייה המשמעותית של נשות המכון בתחומים שונים.


עו"ד אורנה קופלוביץ, ראש היחידה להוגנות מגדרית ב-HIT דיברה על עליה משמעותית במספר הסטודנטיות ונשות הסגל הלוקחות חלק בפעילות לקידום נשים ועל הרחבת פעילות היחידה גם לשיתופי פעולה בינ"ל.

טל טנא צ'צ'קס

טל טנא צ'צ'קס | צילום: שני כהן


מרכז האירוע היה הרצאתה של האמנית והפעילה החברתית טל טנא צ'צ'קס, "פופאית", אשר סיפרה את סיפורה האישי מעורר ההשראה וכיצד צמחה ממנו הדמות הנשית החדשה המורכבת משילוב דמויותיהם של פופאי ואוליב.


דמויות הקומיקס האלה, נוצרו בארה"ב לפני כמאה שנים על ידי הקומיקסאי אלזי סיגר. אוליב הופיעה לראשונה בשנת 1919 כדמות מרכזית ברצועת קומיקס – כאשה עם שם מצחיק, נלעגת וחסרת עמוד שדרה. פופאי הצטרף לסיפור ב־1929 ודמותו התפתחה והפכה אותו לפופולרי, בעוד שאוליב נדחקה לפינה.


טל טנא חיברה את הראש של אוליב והגוף של פופאי ויצרה דמות מיוחדת המציגה אשה שבכוחה ליזום ולהצליח. עם סיום האירוע המרגש, ביקרו המשתתפות בחלל סמוך לגלריה ויטרינה במכון, שם מוצג הדפס ענק של "פופאית" כמחווה לחודש האשה.

יום האישה 2023 HIT מכון טכנולוגי חולון

צילום: שני כהןפורסם: 02/03/2023