''הנבחרות''

פרויקטים

גלגל החיים שלך

מגישות: אוריה גורל ואליזבת ברעם


 

במסגרת פרויקט הגמר שלהן בתואר בחרו אוריה גורל ואליזבת ברעם סטודנטיות במחלקה לטכנולוגיות למידה ומשתתפות בתכנית "הנבחרות" ליצור כלי למידה "גלגל החיים שלך" שישמש את משתתפות תכנית הנבחרות במסגרת קורס מנהיגות אותו הן עוברות בתחילת התכנית.

 

התוצר "גלגל החיים שלך" הוא ערכת למידה אישית להגשמה עצמית, המורכבת מלומדת מובייל מבוססת סרטוני Coaching וממחברת (הארד קופי), אשר מלווה את כל תהליך הלמידה. 
מטרת הפרויקט הוא הגברת היישום של בוגרות התוכנית, את מיומנות הצבת היעדים (שנלמדה במסגרת אחת הסדנאות הקבוצתיות), לשם מקסום היכולות שלהן ומיצוי הפוטנציאל המנהיגותי הטמון בהן.

 

 

 

 

"בחרנו דווקא בנושא זה ראשית, כיוון ששתינו בוגרות התוכנית ומאוד מתחברות לרעיון שעומד מאחוריה ושנית, מפאת התחושה שמלווה את שתינו, שאף על פי שהתכנים אשר הועברו במהלך התוכנית, היו משמעותיים מאוד עבורנו והכלים שרכשנו היו בעלי פוטנציאל רב - בסופו של התהליך אנו לא מיישמות אותם בפועל.

 

העבודה המשותפת על הפרויקט לימדה אותנו את החשיבות של עבודת צוות טובה ואת היכולת שלה לעבור כל מכשול בדרך. למדנו על ההתנהלות עם מספר גורמים במקביל, תכנון, חלוקת זמן, קבלת ביקורת וצמיחה ממנה על מנת למקסם את התוצר..

 

כיוון שהפרויקט ערך כמעט שנה שלמה - היו רגעים קשים יותר וקשים פחות, אבל בסופו של דבר בגלל שהעשייה הייתה בתחום תוכן שחשוב ומעניין את שתינו, התהליך היה מעניין עבורנו.
נהנינו לחשוב איך התוצר יוכל לסייע למשתמשות, "להיכנס לראש שלהן" ולחשוב על הסיטואציות בהן כל אחת מהמשתמשות עשויה להשתמש בתוצר וכך להתאים אותו אליהן באופן מיטבי. התהליך הזה עזר לנו גם לתכנון גם את האפיון והעיצוב של התוצר, כדי ליצור את הסביבה הכי נוחה ונעימה למשתמשות.

 

האינטראקציה הנעימה והמקצועית עם מומחית התוכן, עזרה לנו לקדם מאוד את התוצר ולפתח אותו הרבה מעבר לתכנון הראשוני.

 

אחת החוויות הכי מרתקות הייתה הערכה המעצבת שעשינו -היינו מאוד סקרניות לדעת מה איך תהיה חווית השימוש של המשתתפות בהערכה ואילו רשמים נקבל מהן.

 

והתגובות (גם בשאלות הסגורות וגם בפתוחות) שמחו אותנו מאוד, כיוון שהן חידדו את העמידה במטרה שלנו בכך שהראו שלמרות שרובן המכריע של המשיבות (83% מכלל המשיבות) מרגישות שהן לא מגשימות את עצמן / מגשימות את עצמן רק במידה מועטה-בינונית. מתשובותיהן, נראה כי ההתנסות בתוצר, גרמה לכולן להקדיש זמן ומחשבה ליעדים האישיים שלהן וחידדה לרובן את הדרך להגדרת יעדים אישיים ואת הצעד הראשון שעליהן לעשות (כבר עכשיו), על מנת לקדם את עצמן לעבר היעד שהציבו. כמו כן, כל המשיבות על השאלון, ציינו שלדעתן שימוש קבוע בתוצר עשוי לסייע לעמידה ביעדים". 

 


 

פורסם: 26/11/2019

חדשות