''הנבחרות''

פרויקטים

מקום להיות

במסגרת פרויקט הסיום שלה בתוכנית הנבחרות בחרה מיקה רוטביין בוגרת טרייה מהמחלקה לעיצוב פנים ובוגרת המחזור השלישי של תכנית הנבחרות לשדרג ולעצב עבור עובדות הניקיון במכון אזור נעים למנוחה ואכילה.

 

 

משתתפות תכנית המנהיגות "נבחרות" מתבקשות ליזום במסגרת התוכנית פרויקט חברתי, הפרויקט החברתי מאפשר לסטודנטיות ליישם את הכלים והמיומנויות שרכשו במסגרת התוכנית.

 

למה בחרתי

נחשפתי לחדר המקורי העמוס והמבולגן וכשהבנתי ששם המנקות אוכלות, יושבות לנוח בהפסקה, הרגשתי שחייבים לשנות את המצב. לי כסטודנטית יש יתרון בעיצוב ויכולת ליצור מקום נפלא גם מהחדר הקטן. מתוך מחשבה שלכל אדם מגיע מקום נעים עם דחפה אותי בכל הכוח.

 

תהליך הפרויקט

לאחר קבלת התקציב, פניתי אל המנקות, המשתמשות בחדר, בכדי להבין מהן ישירות מה הדברים שהכי חסרים להן בחדר, ומה הרצונות שלהן. לאחר מכן התחלתי לתכנן אופציות שונות לסידור החלל במטרה למצוא את הסידור הכי פונקציונלי שיענה לצרכים. נתקלנו בקשיים שונים, לכל אורך הדרך. אך לבסוף, הצלחנו ליצור עבורן את החדר המיוחל שעונה לכל מה שביקשו ואף יותר, מקום לשבת נוח לאכול, לנוח, מזגן, תמי 4, מקרר, מקום לנעול את חפציהן, ואף ריצוף חדש ויפה.

 

החדר המשופץ - לפני (משמאל) ואחרי (מימין)

 

 

מה זה עשה לי

מכיוון שהתהליך לא היה פשוט וחלק, הוא התארך המון זמן בגלל קשיים חיצוניים לפרויקט, שלא היו תלויים בנו. זה אתגר אותי לא מעט. אך לא וויתרנו לשנייה, קיבלתי המון תמיכה מתמי בן חמו ולמדתי אורך רוח, סבלנות והשקעה מתמדת, הכל אפשרי אם רוצים. לא משנה כמה פעמים היו מכשולים בדרך, המטרה והבנות שבשבילן התעקשתי על כל פריט שיש בחדר היו מה שנתן לי כוח לכל הדרך.
במהלך הפרויקט הייתי צריכה להתעסק בהמון נושאים מעבר לעיצוב החדר וזה לימד אותי הרבה על היכולות שלי. חיזק בי את ערכי הנתינה לזולת, הקרבה, התמדה. 
 

 

 

פורסם: 09/11/2020

חדשות