''הנבחרות''

פרויקטים

ערב כשלונות

מגישה: ורד בארי


 

כולנו חונכנו להצליח וללמוד מהצלחות של אחרים, אבל מה עם כשלונות? האם אפשר ללמוד מהם?

 

בפרויקט הסיום שלה בחרה ורד בארי מהפקולטה לניהול טכנולוגיה להפיק ערב שכולו השראה מסיפורי כשלונות.
המטרה היא לעודד סטודנטים\מרצים ואנשים בכלל למצוינות האישית שלהם. כשאנשים שומעים על הדרך הקשה והמאתגרת שאנשים כמוהם עברו הם חוזרים להאמין שכל אחד יכול להצליח ומעיזים לנסות ומבינים שכישלון הוא לא דבר כל כך גרוע ושניתן ללמוד, לגדול ולהתפתח ממנו כשהחוכמה היא לנתח אותו ולא להתעלם ממנו או להתבייש בו.

 

 

ערב כישלונות התקיים בפאב "סעידה בפארק" אשר נמצא בפארק פרס, כחלק מאירועי פתיחת השנה של המכון הטכנולוגי חולון וחלק משבוע יזמות בעיר חולון.

 

"ערב כשלונות לא היה הפרויקט גמר המקורי שלי במסגרת הנבחרות. הפרויקט הראשון היה ניסיון להקים פודקסט מקצועי שפונה לנשים ועוסק בקידום בתעשייה. מטרת הפודקסט הוא שידורים  קצרים של רבע שעה עם טיפים בכל פעם בנושא מסויים, אך לצערי פרויקט זה לא התרומם. הייתי ממש קרובה לוותר על הפרויקט עד ששמעתי על קונספט "ערבי כשלונות" וישר היה חיבור. לכולם בחיים יש כשלונות, גדולים יותר או פחות ואני מאמינה בכך שמאוד חשוב לשבת וללמוד מכשלונות וזאת כדי ללמוד ולהתפתח (וכמובן שלא ליפול שוב באותו הבור.. כי זה כבר יכול להיות די מבאס). הדבר שרציתי בערב הזה הוא להביא אנשים שונים, מתחומים שונים עם כשלונות מגוונים שיראו לנו איך ממשהו שנראה כל כך לא רלוונטי אלינו אפשר לקחת ולהסיק לחיים שלנו ואיך למידה מטעויות יכולה להעצים"

 

 

הפקת הערב היה האירוע הראשון שהפקתי אי פעם, תחילה ישבתי ובדקתי התכנות לאחר מכן שלחתי נייר עמדה, לא הייתי בטוחה שאנשים יראו את החשיבות של הערב כפי שאני ראיתי אותה אבל באופן מדהים אנשים התחברו לרעיון. לאורך הדרך נתקלתי באנשים מקסימים, ששיתפו פעולה, סייעו במציאת דוברים ואף ייעצו כיצד להפיק את הערב. יצא לי לדבר עם שלל אנשים מרתקים, מעשירים והרגשתי שיצאתי מועצמת מהחוויה."

 

 

הדוברים שהשתתפו בערב ושיתפו בכשלונות שלהם:

  • פרופ' גילה קורץ ראש התכנית לתואר שני בפקולטה לטכנולוגיות למידה.
  • אורי סער, יזם, משרת בתפקיד בתחום החדשנות במערכת הבטחון, בגיל 16 היה ממקימי ליין הופעות הרוק במימון עיריית ראשל"צ - "הדלת האחורית".
  • נתן לייבזון, יזם. בגיל 24 הקים את הסטארטאפ הראשון שלו soinfit פלטפורמה חברתית למתאמנים בחדרי כושר. מנחה ומייסד שותף בתוכנית הרדיו הייטק בפקקים.
  • ליאורה לוי, ימאית. לאחר קריירה ענפה בהייטק הקימה את ++Sea חדשנות על הסיפון. סקיפרית מזה כעשור, בעלת רישיון משיט מסחרי ורישיון משיט בינלאומי.
  • מירי שחורי, מפתחת הדרכה בכירה במפעל למשקאות קלים, בעלת תואר ראשון בהוראת מתמטיקה, מסיימת תואר שני בטכנולוגיות למידה במכון טכנולוגי חולון, משתתפת בתוכנית " הנבחרות"

 

 

פורסם: 12/09/2019

חדשות