פרויקטים נוכחיים

ניהול פרויקטים בבתי ספר בחולון להחדרת המודעות בגלישה ברשת בשיתוף עם עמותת אשנב

ילדים ובני נוער גולשים היום שעות רבות באינטרנט. הפייסבוק הוא לעיתים קרובות מרכז החיים של הרבה צעירים. יש לאינטרנט ולרשתות החברתיות הרבה מה להציע לצעירים מבחינת העשרת הידע, קשרים חברתיים, הרחבת אופקים והנאה. יחד עם זאת האינטרנט גם הביא איתו סיכונים לא מעטים עבור הצעירים, החל מהצקות והטרדות של בני נוער אחרים, המשך בפדופיליה, הימורים, התמכרות ועד התאבדויות.
 
קצת על העמותה
עמותת אשנ"ב (אנשים למען שימוש נבון באינטרנט) הוקמה כדי להגביר את המודעות להשלכות השליליות של הרשת, לסייע לצעירים להתמודד עם האינטרנט ועם הרשת החברתית בצורה נבונה יותר ולאפשר גלישה בטוחה.
פרויקט "נאמני אשנ"ב" , מטרתו היא שבית הספר יעסוק בנושא לאורך כל השנה ולא רק בהרצאה בודדת בנושא או ביום אחד בשנה ("היום הלאומי לגלישה בטוחה").

עיקר הפרויקט
העיסוק הוא  באמצעות תיאום הדרכות של חיילים לתלמידים (באמצעות פרויקט ההדרכה של אשנב), הצגת הנושא על לוחות של בית הספר, קיום תחרויות בבית הספר שיעודדו גלישה נבונה באינטרנט, השתתפות באספות הורים כדי לעורר את המודעות שלהם לסכנות שילדיהם חשופים אליהם ברשת ותיאום הדרכות וסדנאות להורים בנושא (באמצעות פרויקט הדרכת הורים של אשנב) ועריכת אירוע שיא שנתי שיביא את הנושא למודעות גדולה יותר גם של התלמידים וגם של ההורים.

כל זוג סטודנטים מרכזים פעילות בבתי ספר אחד או שניים באזורו חולון בת ים. הצוות תיאם פגישה עם הנהלת בית הספר והציג  בפניה את תכנית העבודה לשנת תשע"ד בקווים כללים. הצוות פועל מול נציג מבית הספר שההנהלה תעמיד לטובת הפרויקט ומולו יתואמו כל האירועים.

הסטודנטים מנהלים בפועל את הפרויקט בבית ספר ותפקידם הוא לתאם את ההדרכות והאירועים ולדאוג להעלאת הנושא למודעות הבית ספרית בקרב התלמידים, המורים וההורים.
 

בפרויקט זה לוקחים חלק סטודנטים מהפקולטה לניהול טכנולוגי
                                                              מדעי המחשב
                                                              טכנולוגיות למידה

 
מנחה: ד"ר אבשלום אדרת
רכזת הפרויקט: טטיאנה רחמנוב