חדשות

What if . . . ummmmm? - ההיבט המרחבי והארכיטקטוני של הצליל

 
 
פרופ' יאנק שפר, שיפתח ב-11.11.2014 את סדרת ההרצאות של הקולוקוויום השנה בהרצאה "מה יקרה... אם? ההיבט המרחבי והארכיטקטוני של הצליל", הוא פרופסור אורח ועמית מחקר ב-Oxford Brookes Sonic Art Research Unit, אנגליה.
ב-1995, עוד בעת שלמד ארכיטקטורה ב-Royal College of Art, עבד עם המוזיקאים בראין אינו ולורי אנדרסון על המיצג הראשון שלו, "Recorded Delivery". מאז הוא מתמקד בהיבטיו השונים של הסאונד וחוקר תחומים חדשים של מיזוגי קולות, מרחב ומקום.

מיצג של שפר
הוא יצר עבודות של פיסול קולי (Sonic Structures), פסקולים להופעות ריקוד (Dance Soundtracks), אלבומי שירים ומופעים קוליים, תוך שהוא עושה שימוש במתקנים שהכין במו ידיו ומפיק "קולאז'ים של צלילי רדי-מייד" (Foundsound Collages). הקונצרטים והמיצגים שלו בוחנים את ההיבט המרחבי והארכיטקטוני שיוצר הצליל, לרבות עיוותים מכוּוָנים של טכנולוגיות, תוך פיתוח נושאים כגון ניכוס, מקריות, שינויים ותמורות.
בהרצאתו יספר על חייו ועבודתו כאמן סאונד מאז המיצג הראשון שלו, שיצר בשיתוף עם אינו ולורי אנדרסון ב- Artangel – מיצג שהתבסס על הצלילים שנקלטו בדיקטפון, שאותו העבירו המוזיקאים במשך לילה שלם לאורכו ולרוחבו של סניף דואר.
מאז הציג, הרצה וביצע מופעים באירופה (במוזיאון טייט מודרן, Sonar, ICA, Strasbourg Museum of Modern & Contemporary Art), בארצות הברית ובקנדה (Walker Art Center, Mutek, Princeton XI), ביפן ובאוסטרליה (בית האופרה של סידני).
הוא זכה בפרסים יוקרתיים (Paul Hamlyn Award & the British Composer of the Year Award in Sonic Art, 2008), וב-2009 נערכה תערוכה רטרוספקטיבית של עבודותיו ב- Bluecoat Galleryבליברפול. תערוכת יחיד שלו, Collecting Connections, הוצגה ב-2013 בגלריהThe Agency Gallery בלונדון.
 
ההרצאה תינתן בשפה האנגלית.
ההרצאה תתקיים ביום ג', 11.11.2014, בשעות 13:45-12:30 בבניין 7, חדר 213.
חדשות