חדשות

תערוכת "צעקה שתוקה"

הגלריה המחקרית של התואר השני בעיצוב משולב גאה להציג:
 
סוריה: צעקה שתוקה –Syria: A Silenced Scream
 
מנהל אקדמי: ד"ר דרור ק' לוי
אוצרים: ד"ר יעל אילת ון-אסן, HIT, טיילור ווייבל, "מאנה קונטמפוררי"
 
 
בעקבות ההצלחה המסחררת בארץ הועברה התערוכה "העם הסורי יודע את דרכו", תערוכת כרזות של תנועת ההתנגדות הסורית, ל"מאנה קונטמפוררי” בניו ג'רזי, ממרכזי האמנות החשובים כיום, שהוכתר על ידי "ניו יורק טיימס" כ”אחד הסודות השמורים ביותר של עולם האמנות".
 
"הגלריה המחקרית", הפועלת במסגרת התוכנית לתואר שני בעיצוב משולב ב-HIT מכון הטכנולוגי חולון, בניהולו האקדמי של ד"ר דרור ק' לוי, מציגה ב"מאנה קונטמפוררי" בניו ג'רזי, החל מ-29 בספטמבר 2013, תערוכת המשך לתערוכת הכרזות "העם הסורי יודע את דרכו". את הכרזות עיצבה קבוצת אמנים אקטיביסטים יוצאי סוריה, ובהן משתקפת הטרגדיה הנוראה של העם הסורי, שבארצו מתנהלת מלחמת אזרחים עקובה מדם.
 
הזמנה לתערוכה תערוכת סוריה
 
התערוכה, שהוצגה לראשונה בHIT- בפברואר-מארס 2013, מאפשרת לבחון את המציאות הפוליטית בסוריה שלא במסגרת הערכים ההגמוניים של העולם המערבי, אלא באמצעות קולם של נושאי המחאה עצמם. בכרזות אלה משתקף שיח רבקולי שהושתק, שבו המסגרת החברתית והפוליטית בסוריה מתפרקת לרכיביה וחוזרת למצבה הטרום-מדינתי. הן חושפות את המאבקים האידיאולוגיים של תנועות ההתנגדות הסוריות, ומראות כיצד השימוש שעושות תנועות אלה באמצעי ההפצה הדיגיטליים מייצר סוג חדש של תעמולה שאין בה מסר אחיד וממוקד, אלא מסרים נזילים ורב-משמעיים.
 
בחודש מאי 2013 התארחו נציגי "מאנה קונטמפוררי", יוג'ין למאי, יגאל עוזרי, שי בייטל וטיילר ווייבל, בפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי חולון, ביוזמתו של ראובן גבעתי, מרצה בכיר בפקולטה. במהלך ביקורם נחשפו האורחים לתערוכת הכרזות "העם הסורי יודע את דרכו", והחליטו להעתיק אותה לניו ג'רזי. התערוכה, בשמה החדש "סוריה: צעקה שתוקה", מוצגת כיום ב"מרכז לאמנות מזרח-תיכונית עכשווית" (MECA) ב"מאנה קונטמפוררי" – קומפלקס המשתרע על פני 46 אלף מ"ר, שהוכתר על ידי "ניו יורק טיימס” כ”אחד הסודות השמורים ביותר של עולם האמנות” – בית חרושת לייצור טבק שהוסב על ידי מוישה מאנה להיכל בינתחומי, הכולל סטודיות לאמנים, חללי תצוגה ושירותי אחסון של אוספים.
 
חדשות