חדשות

המסטרנטית גילי בריקס הציגה פרויקט בכנס למחקר באינטראקציית אדם מחשב

הפרויקט Flexible Making העוסק בשיתוף קהלים מגוונים בחוויית התכנון והייצור של חפצים לשימוש עצמי הוצג בכנס למחקר באינטראקציית אדם מחשב במרכז הבינתחומי הרצליה, ב 3 בינואר 2017.
 
גילי בריקס מציגה את הפרויקט בכנס
גילי בריקס מציגה את הפרויקט בכנס
 
הכנס הישראלי החמישי למחקר באינטראקציית אדם מחשב התקיים ב 3 בינואר 2017, במרכז הבינתחומי הרצליה. בכנס הציגה גילי בריקס, מסטרנטית לתואר שני בעיצוב משולב את פרויקט הגמר שלה, במסגרת מושב שעסק ב'עיצוב ממשקים ראדיקליים'.
 
פרויקט הגמר של גילי בריקס Flexible Making פותח במסגרת לימודי התואר השני בעיצוב משולב, בהנחייתו של ניסן גרייזל. הפרויקט עסק בחיפוש דרכים לשיתוף קהלים מגוונים בחוויית התכנון והייצור של חפצים לשימוש עצמי. בעקבות בחינה וניתוח של יוזמות מגוונות בתרבות הDo It Yourself העכשווית, אופיינה מערכת עתידית והוצגה ההצעה הקונספטואלית: LightGuide מערכת לתמיכה בתכנון וייצור עצמי של חפצים שימושיים, ללא תלות ברמת הידע והמיומנות של המשתמש.
 
הפרויקט Flexible Making
 
המערכת מושתתת על שימוש במצלמה ובמקרן המותקנים מעל שולחן עבודה סטנדרטי, והייחוד שלה הוא שהיא מאפשרת למשתמש, על שולחן העבודה הביתי (במקום על-גבי מסך המחשב), לתכנן לעצמו חפצים כמו בגדים, תכשיטים, רהיטים וכו' וכך, בגודל אמיתי ותוך מגע בחומרים, לקבל רמזים עדינים לאורך התהליך, להיות חופשי להתנסות, לטעות, ולהבין את ההשלכות של בחירותיו, וכך ללמוד תוך כדי עשייה.
 
הפרויקט זכה להתעניינות רבה, בשל האופן בו נרתמת הטכנולוגיה לתמוך במשתמש מבלי ליטול ממנו את העונג שבתכנון העצמאי ובעבודת הכפיים.
 
סרטון טעימה מחוויית העבודה עם המערכת
 
חדשות