אורחים בתוכנית

"קופסה שחורה"הרצאת אורח של פאוול פוקוטיצקי - במסגרת הקולוקוויום של התואר השני בעיצוב משולב
ההרצאה תתקיים ביום ג', 22.10.2013, בשעות 13:45-12:30 בבניין 8, כיתה 213

 
פאוול פוקוטיצקיפאוול פוקוטיצקי, שיישא ב-22.10.2013 הרצאה על "הקופסה השחורה" בתחום האינטראקציה בעיצוב ועל הדרכים לחשוב מחוץ לקופסה, הוא חוקר ומעצב בתחום האינטראקציה ב"אקדמיה המלכותית לאמנות" (KBAK) בהאג, הולנד. הוא מתמקד בחקר המציאות הרבודה (Augmented Reality) וה-Radio Frequency Identification והשפעתם בתחומי האמנות והעיצוב.
 
אילו קופסאות שחורות נחוצות לנו כיום? איזו משמעות נודעת להן בתרבות העכשווית?
ולבסוף: מה יש בה, בקופסה השחורה, ואיך אפשר לחשוב מחוצה לה?
 
פאוול פוקוטיצקי הוא מעצב בתחום האינטראקציה, הוגה דעות ומרצה ב"אקדמיה המלכותית לאמנות" בהולנד. בשנת 2005 ייסד במסגרת האקדמיה בהאג פלטפורמה רב-תחומית ניסיונית לחקר הטכנולוגיה של המציאות הרבודה (Augmented Reality) וה-Radio Frequency Identification באמנות ובעיצוב.
הפרויקטים האחרונים של פאוול פוקוטיצקי מתמקדים בחקר היחסים בין תיאוריית הניו-מדיה לבין תחומי הפוליטיקה, החברה והתרבות באמצעות פיתוח מושגים ופרוטוטיפים למדיה האינטראקטיבית.
 
הרצאתו תיסוב על משמעות הגישה הניסיונית לפרקטיקות של העיצוב העכשווי, תוך התמקדות בחקר הקשרים בין תחום האינטראקציה בעיצוב לבין שדות אקדמיים כגון פסיכולוגיה, תיאוריית המדיה, יחסים בינלאומיים, היסטוריה, אנתרופולוגיה, כלכלה וביולוגיה.
 
ההרצאה תפרוס את חזונו של פאוול פוקוטיצקי על הפילוסופיה והמתודולוגיה של האינטראקציה בעיצוב, ותציע מערכת חדשה של יעדים לדורות הבאים של המעצבים.
 
 
***ההרצאה תינתן בשפה האנגלית***
חדשות