מיני אתרים

סמינר מתארח

ISIA Design Week, 2014

פרופ' ג'וזפה מארינלי: יוזם ומארגן האירוע, ISIA
ד"ר סייפן בורגיני: מארגנת ומנחה של משלחת הסטודנטים מן התואר השני ב-HIT
 
 
כחלק משיתוף הפעולה בין תוכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב משולב לבין אוניברסיטת ISIA ברומא, נבחרו השנה 6 סטודנטיות וסטודנטים לייצג את התואר השני של הפקולטה לעיצוב במסגרתISIA Design Week 2014, שהתקיים ב-14-9 במארס באוניברסיטת העיר פורדנונה (Pordenone), איטליה.
 
באירוע הבינלאומי, שעמד בסימן החדשנות בעיצוב, התקיימו הרצאות,תערוכות וכן סדנאות בהשתתפות 160 סטודנטיות וסטודנטים מרחבי תבל, שעבדו על 12 פרויקטים בנושאים מגוונים בהנחיית פרופסורים, מרצים ואנשי מקצוע. כל פרויקט בחן היבט אחר של הקשר בין עיצוב, מחקר ותעשייה, הציב בפני המשתתפות והמשתתפים אתגרים חדשים – וחשף אותם בפועל לחברות תעשייתיות מקומיות ובינלאומיות.
 
הסטודנטיות והסטודנטים מ-HIT הצטרפו לשלוש סדנאות, שעבדו במתודולוגיה שלSystem Maps and Design Concepts:
 
א. Transition Room: concept for transitory hosting space, בשיתוף עם החברה התעשייתית IMAT Cooling Systems. הסדנה בתחום זה התבססה על המחקר, הפרויקטים והתערוכות שנערכו בשלוש השנים האחרונות ב-ISIA רומא בנושא של Transition Town. תוכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב משולב הוזמנה רשמית לשתף פעולה בנושא זה.
 
ב.Food Waste: a global system, בשיתוף עם Barilla Center for Food and Nutrition. בסדנה זו בחנו המשתתפים את הנושא במישורים שונים ומנקודות המבט של המחקר, התעשייה וחברות הסטארט-אפ, מבוססות המחקר הגנטי בתחום ייצור המזון.
 
ג. Interactive Totems: Interaction Design, בשיתוף עם החברה התעשייתיתFit Engineering. לסטודנטים ולסטודנטיות שהשתתפו בסדנה זו התאפשר להתנסות בעיצוב מחדש של מוצר קיים – החל בעיצוב מחדש של צורתו וכלה בממשק שלו עם הסביבה ועם מוצרים אחרים – ותוך כדי כך להתוות אפשרויות להמשגתו מחדש.
 
עבודותיהם של הסטודנטיות והסטודנטים מ-HIT בשלוש הסדנאות האלה עלו לשלב הגמר ויתפרסמו בספר שייצא לאור לרגל 2014 ,ISIA Design Week.
 
לצפיה במצגות מן הסדנאות לחץ על התמונות:
 
Transition Room Food Waste Interactive Totems
 
חדשות