מבט כולל

 
 
תוכנית הלימודים לתואר שני M.Design בעיצוב משולב (ללא תזה)
 
ראש התכנית: פרופ' דוד ראב"ד

תוכנית לימודים אחרת
תוכנית הלימודים לתואר שני בעיצוב משולב ב HIT מכון טכנולוגי חולון היא מסלול תואר שני בעיצוב המתמודד עם היות העיצוב על תחומיו השונים, אחד התחומים הדינאמיים ביותר הקיימים היום. התוכנית מקנה ללומדים בה ראייה מערכתית של הפעילות העיצובית ותחומי ההשפעה שלה על העולם הסובב אותנו, במטרה להעניק להם את הכלים והיכולת להגיב לרב- תחומיות המאפיינת את פעילותם של חברות וארגונים והפרויקטים בתחומי עיסוקם השונים.
התוכנית מסתמכת על מעבדות עיצוב, סמינרים רעיוניים וקורסים מעשיים שבהם נבחנים ומתורגלים מתודולוגיות עבודה וחשיבה המאפשרים פתרונות יישומיים לאתגרים עכשוויים, ולא פחות מכך לאלה שיעסיקו את המעצבים בעתיד לבוא.

 
חשיבה ועשייה עיצובית
תוכנית הלימודים היא מסגרת המשלבת דגשים מחקריים עם התאמה יישומית. הדגש העקרוני מוסב על היות העיצוב תחום העוסק במערכת התיווך בין טכנולוגיה ואנשים, מערכת שמנסה למזג בין ההתפתחות וההתקדמות המדעית טכנולוגית בעולם, ובין בני האדם המאכלסים אותו באשר הם. הקשר הבלתי ניתן להפרדה בין המדע, הטכנולוגיה והעיצוב, נלמד, נחקר, ומהווה ציר מרכזי בתוכנית הלימודים ובמעבדות העיצוב של התוכנית.

התוכנית מתייחדת בשילוב הרחב בין מחקר ליישום, Hands on, תוך השענות על התשתיות הרחבות הנמצאות בפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון, הן ברמה האנושית והן ברמת הסדנאות, מעבדות ותשתיות טכנולוגיות.

התוכנית לתואר שני בעיצוב משולב מפעילה את הגלריה המחקרית כחלק מפעילות "ויטרינה", הגלריה לעיצוב הגדולה בארץ, הפועלת בפקולטה לעיצוב, המתייחדת בחשיפה של פעילות בתחומי הפרקטיקה של העיצוב כמו גם בהצעת מרחב תצוגה אקדמי.
 
 

למי מיועדת התוכנית בעיצוב משולב?
התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון בתחומי העיצוב השונים כמו עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים, ארכיטקטורה, תקשורת חזותית, אמנות, תיאטרון, קולנוע, ניו-מדיה, עיצוב אינטראקטיבי וכיוצא באלו. התוכנית פתוחה גם לבוגרי תואר ראשון במדעי החברה, מדעי הטבע, תחומי הנדסה שונים (הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה וכדומה).
סדנת ההשלמות בתחילת לימודי התואר, המהווה חלק מתוכנית הלימודים, מאפשרת היכרות עם תחומי הליבה העיצוביים, כמו גם האפשרות לקחת קורסי תשתית עיצוביים במסגרת קורסי התואר הראשון. תוכנית הלימודים הגמישה מאפשרת לא רק חשיפה לתחומי ידע ועיסוק חדשים, אלא גם מסלול התפתחות אישי המותאם לכל אחד ואחד.
 
חדשות