מבט כולל

הגלריה המחקרית של התואר השני בעיצוב משולב
הפקולטה לעיצוב
מכון טכנולוגי חולון HIT
מנהל אקדמי: ד"ר דרור ק' לוי
אוצרת: ד"ר יעל אילת ון-אסן
 
 
הגלריה המחקרית הפועלת במסגרת התוכנית לתואר שני בעיצוב משולב מציעה מרחב תצוגה אקדמי, המתייחד בהצגת שאלות תיאורטיות בתחומי הפרקטיקה של העיצוב. זהו מקום המייצר פרויקטים רב תחומיים וניסיוניים, המשיקים לעשייה ביקורתית ולהוצאה לאור של הגליונות המלווים את התערוכות.
 
מתוך התערוכה "הקרטוגרפיה של הבלתי נראה" שהוצגה בגלריה
 
הגלריה שמה לה למטרה לקדם ולהעמיק את השיח בין מדע, טכנולוגיה ועיצוב. היא מבקשת לבנות מרחב התנסות חדש, היוצר סינתזה בין הדיסציפלינות האלה, שהתבחנו זו מזו במרוצת מאות השנים האחרונות כשדות אוטונומיים או אוטונומיים-למחצה. היא שואפת לעמוד על החדשנות שבשילוב הדיסציפלינות האלה כפתרונות אפקטיביים ובני קיימא לאתגרים הניצבים בפני תחומי העיצוב כיום. היא משמשת מצע לפיתוח פרויקטים המשלבים יוצרים מתחומי האמנות והעיצוב השונים עם מדענים, מהנדסים ומפתחים טכנולוגיים.

הגלריה המחקרית מעמידה מדי שנה שלוש תערוכות גנריות, המציפות שאלות תיאורטיות שעומדות בחזית המחקר והעשייה העיצובית כיום. במשך הזמן הקצר שהיא קיימת היא הציגה תערוכות שהיכו הדים בתקשורת הכתובה והאלקטרונית, והתארחו במוסדות נחשבים בארץ ובעולם. בין אלה נזכיר את תערוכת הכרזות "העם הסורי יודע את דרכו", שנערכה בשיתוף עם מרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, והוצגה כתערוכת המשך ב"מאנא קונטמפוררי סנטר", ניו ג'רזי, ארה"ב בשם "סוריה: הצעקה השתוקה" ("Syria, the Silenced Scream"). התערוכה "אנימציה ליום" הביאה 10 סרטי אנימציה של בוגרי RCA, האקדמיה המלכותית לאמנות בלונדון; בעקבות התערוכה הבינלאומית "הקרטוגרפיה של הבלתי נראה", תוצג בקרוב תערוכה גדולה בנושא הקרטוגרפיה במכון וייצמן.

 
עורכי הגליונות המלווים את התערוכות: ד"ר דרור ק' לוי, ד"ר יעל אילת ון-אסן

 

 
 
 
חדשות