פסיכותרפיה

שת"פ עם מכללת ביטוי

מגמת פסיכותרפיה בשיטת נוביצקי

עולמנו מורכב מאינספור ממדי תוכן - וכדי להתמודד עימו נחוצה פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית על זרמיה השונים וביניהם: טיפול באמצעות אמנויות, טיפול פסיכודינמי וטיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT)

 

כבר למעלה משני עשורים מהווה מכללת ביטוי, בראשותה של ד"ר בלה נוביצקי, את חוד החנית של ענף הריפוי באמצעות אמנויות בישראל, כאשר חלק ניכר מייחודה טמון בכך שהיא רואה בכל תלמיד אדם שהוא עולם ומלואו, ומתאימה את דרכי הלימוד לצרכיו הייחודיים. בשנה זו נחנך מסלול חדש במכללה, שאין לו אח ורע במוסדות אחרים והמבוסס על חוויית הלימוד של פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית. במסלול ילמדו אנשי מקצוע מובילים מתחומי הטיפול, והוא מיועד לתלמידים המעוניינים להעשיר בהיקף, בעומק וברבדים נוספים את הידע הטיפולי שבאמתחתם, בהיבטיו הפרקטיים והתיאורטיים כאחד.


 

עולמנו הוא אינטגרטיבי, במובן זה שהוא ממזג באופן בלתי פוסק ממדי תוכן רבים ושונים השזורים זה בזה באופן בלתי ניתן להתרה. הכרה בכך חושפת את הנחיצות והאפקטיביות שבפסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית, שעניינה בין היתר היכולת והצורך של הנפש האנושית להכיל, לעבד ולמשמע מחדש את המציאות הפרגמנטרית הסובבת אותה. בעידן בו אנו חיים, דרכי טיפול אינטגרטיביות הולכות ונעשות מבוקשות יותר ויותר. לפיכך מטפלים בני זמננו זקוקים לארגז כלים רב-תחומי המאפשר התאמה של המטפל ושל הטיפול לאוכלוסייה המגוונת (מגזרית, מגדרית, גילית וכיו"ב) של המטופלים.


 

בד בבד עם התקדמות לימודיהם, הסטודנטים מגלים את יכולתם לשלב בין מגוון השקפות ומתודות טיפוליות מאסכולות התנהגותיות-קוגניטיביות (CBT), פסיכודינמיות, אקזיסטנציאליסטיות ואינטגרטיביות ומעולמות המבע היצירתי והטיפול בעזרת אמנויות. אינטגרציה זו מניבה תוכנית לימודים עשירה מבחינה חווייתית ורבת עומק, המקנה למטפלים כלים טיפוליים פרקטיים. מדובר בתוכנית מיוחדת במינה, שערכה לא יסולא בפז מאחר שהיא ממלאת ואקום הקיים בתחום הפסיכותרפיה כיום, בכך שהיא מאפשרת למטפל להתחבר לאספקטים היצירתיים באישיותו שלו במסגרת החוויה הלימודית, מעניקה לו ידע פרקטי ותיאורטי עשיר ומכשירה אותו לטפל מתוך היותו, לפני הכול, אדם שלם בעצמו.


תוכנית הלימודים

הכשרה בת שלוש שנות לימודים, על בסיס שבועי בשנה הראשונה ובתוספת לימודי שדה מעשיים בשנה השנייה והשלישית.

הלימודים ייערכו אחת לשבוע בשעות 15:00-20:00 (6 ש"א).

&

 
לקבלת מידע נוסף
מוזמנים לפנות ליועצות הלימודים של התכנית:
03-5026825 או 6441*

 


שדות המסומנים ב (*) הם שדות חובה