תרפיה באמנות

שת"פ עם מכללת ביטוי

המגמה לתרפיה באמנות
כל מה שרצית לדעת על התכנית - ולא העזת לשאול


למה כדאי לך ללמוד תרפיה באמנות במכללת ביטוי בשיתוף HIT?

תוכנית לימודי תרפיה באמנות (או לימודי טיפול בעזרת אמנות) של מכללת ביטוי פותחת בפניך את האפשרות למזג בין שני עולמות עשירים ויוצאי דופן: אמנות וטיפול. מסלול ייחודי ומצליח זה מיועד להכשרת אנשי מקצוע מובילים בתחום הטיפול באמצעות אמנות, על ידי מגוון התנסויות מעשיות ולימודים עשירים מבחינה חווייתית.

סביבת הלימודים במכללה היא פלורליסטית ופתוחה, חושפת את התלמידים לאינספור שיטות ודרכי טיפול, מקנה להם ידע רחב היקף ומסייעת להם ביצירת שפה המתאפיינת ביצירתיות, עושר וגיוון.

היתרונות המרכזיים במסלול

  • לבוגרי התוכנית מוענקת תעודה מטעם מכללת ביטוי ובית הספר ללימודי תעודה של HIT
  • התוכנית כוללת שלוש שנות לימודים מעשירות, מעמיקות ומקיפות
  • תלמידי התוכנית מתנסים בלימודי שטח פרקטיים ובמגוון רחב של סיטואציות
  • תלמידי התוכנית נהנים מימים ושעות גמישות ביותר ומחויבים ביום לימודים שבועי אחד בלבד
  • בפני בוגרי התוכנית תיפתח האפשרות לפרקטיקום בגופים ובמוסדות המרכזיים בענף, לרבות אנוש - העמותה הישראלית לבריאות הנפש ואלו"ט - אגודה לאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם
  • בוגרי התוכנית עד כה זכו להשתלב במוסדות ציבור מרכזיים ובחברות מובילות במגזר הפרטי בתחומים כגון בריאות, חינוך ורווחה

המרצים בתוכנית

סגל המורים בתוכנית הטיפול באמנות כולל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומי הטיפול, האמנות והייעוץ, ובכלל זאת מאמנים ופסיכולוגים. מורי התוכנית, כולם אנשים בעלי שם ועתירי ניסיון בתחומם, מחזיקים כולם בסטנדרטים המחמירים ביותר מבחינה אקדמית.

ייחודיות התוכנית

מסלול הלימודים הוא ייחודי, קבוע מראש מצד אחד ומשתנה בהתאם לקצב התקדמותו האינדיבידואלי של כל תלמיד מצד שני. זאת, לאור השקפת עולמנו, הדוגלת בהשקעה אישית משמעותית בכל תלמיד ובליוויו לאורך כל הדרך בהתאם לצרכיו הייחודיים, ובאיזון בין הממד האקדמי של הלימודים לבין יצירת קהילה משפחתית חמה ותומכת.

במסגרת לימודיו יוכל כל סטודנט לבחור בעזרתנו את המסגרת בה ירצה להשלים את הפרקטיקום, מבין מגוון מסגרות טיפול ושיקום באזורים שונים בישראל שמכללת ביטוי משתפת עימהן פעולה באופן מלא.


מבנה התוכנית

שנה א':

קורסי ליבה ולימודים מבואיים: הסטודנטים יתוודעו, תיאורטית וחווייתית, לסוגים מגוונים של אמנות ולדרכים שונות לשילובם במסגרת טיפולית, לאסכולות וטכניקות טיפוליות, לשפה התרפויטית, למערכות תיאורטיות ומושגיות בתחום, לעבודה תרפויטית קבוצתית, ליסודות הטיפול הפרטני בעזרת אמנות ולתכנים הקשורים בהכנה לקראת הפרקטיקום.

שנה ב':

התמחות בטכניקות טיפוליות ואבחוניות: הכשרה טיפולית, כישורי אבחון והקשבה, דרכים להערכה, אמנות כאמצעי טיפולי, יצירתיות ומבע עצמי במפגש בין מטפל למטופל, יחסי אובייקט, פסיכופתולוגיה, שאלת הזיקה בין גוף לנפש, תיאוריות בתחום האישיות, ניסיון תרפויטי קליני עם סוגי אוכלוסיות מגוונים, סיטואציות קיום שונות, התמודדות עם מצבי משבר ואתיקה בתחום הטיפול.

שנה ג':

ביסוס הזהות האישית המיוחדת של המטפל בעזרת אמנויות על ידי ניסיון פרקטי ותכלול של הידע והחוויות שנצברו במהלך הלימודים. בשנה זו יושם דגש על מתודות טיפוליות, האספקט החווייתי של הטיפול, דפוסי התנהגות סטטיים ודינמיים, סוגים שונים של העברה, מנגנוני הגנה, פתולוגיות ועוד.

דרישות התוכנית לקבלת התעודה

תעודת מטפל באמנות מטעם מכללת ביטוי, בחסות HIT תינתן לבוגרי התוכנית שיעמדו בדרישותיה במלואן: ובכלל זאת השלמת לימודים לתואר ראשון, 600 שעות לימודי אמנות (300 לפני הלימודים ו-300 במהלכם), השלמת ארבעה קורסי פסיכולוגיה, השלמה של פרקטיקום, נוכחות מספקת והשתתפות רציפה במהלך הלימודים.

&

 
לקבלת מידע נוסף
מוזמנים לפנות ליועצות הלימודים של התכנית:
03-5026825 או 6441*

 


שדות המסומנים ב (*) הם שדות חובה