כתבות ואירועים

ליפז יוחאי, בוגרת טריה ומבטיחה של התכנית לעיצוב פנים

תכירו את ליפז יוחאי, שיפוצניקית בעבר (שאף כיכבה באחת מתכניות העיצוב בערוץ 2) וכיום מנהלת פרויקט כלל ארצי לשיפוצים בבתים של ניצולי שואה, מטעם ארגון "לתת" והחברה להשבת נכסי נספי השואה. ליפז היא בוגרת טריה ומבטיחה של התכנית לעיצוב פנים.
 
ליפז יוחאי
 
"ללימודי עיצוב הפנים הגעתי בעקבות הצורך להעמיק את הידע בתחום. במשך תקופה ארוכה חשתי שהעיסוק שלי בתחום השיפוצים וניהול הפרויקטים חייב התמרה, כלומר לקחת את הידע שרכשתי בפועל במשך שנות העיסוק שלי בשיפוצים ולהוסיף עליו את המימד העיצובי. תחילה חששתי שמא אהיה פרגמטית מדי בעיצוב, וזאת עקב הניסיון הרב שיש לי בעולם הזה."

"אולם, בלימודי עיצוב הפנים מצאתי את המעצבת שבי. תמיד ידעתי שהיא קיימת ובמהלך הלימודים היא פרצה מתוכי ונוכחתי לגלות שדווקא לניסיון הפרקטי שלי בעולם השיפוצים יש יתרון אדיר בבואי לעצב חלל. היכולת "לראות את הנסתר", לצפות בלתמי"ם, התייחסות להנדסת אנוש והבנה של היישום בשטח, עזרו לי לראות את התמונה המלאה טוב יותר ואפשרו לי מעוף ויצירתיות, תוך הקפדה על הפרטים הקטנים. היכולות הללו, אשר היו קיימות בי, התחדדו והתעצבו עוד במהלך לימודיי עיצוב הפנים ב- HIT. הגילויים האישיים לגבי זהותי המקצועית, התאפשרו בעיקר בזכות המורים שליוו אותי, אשר התשוקה שלהם למקצוע דבקה בי.
גם לאחר סיום הלימודים, המורים עמדו שם עבורי, בכל שאלה ופנייה."
 
פרויקט הגמר
את פרויקט הגמר שלי, פנטהאוז שתי קומות + קומת גג עיצבתי בהשראת השיר "feeling good" של נינה סימון ללקוח בן 60 גרוש שיצא לדרך חדשה.
העיצוב משלב בתוכו אלמנטים ים תיכוניים לבקשת הלקוח, ובה בעת שומר על אמירה מודרנית ולא מכבידה.
הדירה עוצבה כמעין דירת רווקים יוקרתית המשלבת המון זכוכית, עץ וברזל.
 
החלומות שלי?
כמובן שילוב העבודה כמנהלת פרויקטים וכמעצבת פנים בעת ובעונה אחת באותם הפרויקטים.
עיצוב בר קיימא, שילוב של חומרים ממוחזרים בעיצוב פנים עכשווי בבתים, דירות ועסקים.
ועוד חלום, לעצב בתים ועסקים שיהיו נגישים לנכים ולגיל הזהב."