כתבות ואירועים

התחלות חדשות....


אלפי הסטודנטים שלמדו במהלך השנים בתכניות לימוד התעודה של HIT במסגרת ביה"ס ללימודי תעודה, מעידים כולם על השינוי שחל בהם מבחינה אישית ומקצועית בעקבות הלימודים.

HIT מציע מגוון תכניות לימוד בתחומים שונים המיועדות לאלו הרוצים לעשות שינוי בקריירה או לכאלה המעוניינים לשדרג את יכולותיהם המקצועיות בתחום העיסוק הנוכחי שלהם.

לרגל השנה החדשה, אנו שמחים להציג לכם את סיפוריהם של מספר בוגרים שעשו שינוי בקריירה שלהם והיום לא מפסיקים לחייך.
 

 
 
 
רחלי בן אבי, קורס עיצוב פנים

"לקראת גיל 40 החלטתי לזנוח את הקריירה שלי כסמנכ"לית מסחרית ולהתחבר לחלום הפנימי שלי- עיצוב פנים .תמיד אהבתי והתחברתי לתחום העיצוב והוויזואליה, בכל תחנות הקריירה שלי נגעתי בנושאים אלו אבל לא עמדתי במרכז יצירת החוויה."
 
 
"לקראת גיל 40 החלטתי לעשות שינוי בחיי המקצועיים ולהתחבר סוף סוף לחלומות פנימיים ולהתעסק ביופי, צבע ואסתטיקה. השינוי הגיע אחרי שנים שבהן כיהנתי בתפקידים בכירים בתחום הפרסום והשיווק ובתפקידי האחרון כסמנכ"לית מסחרית במוטו תקשורת."
 
"למעשה מאז שאני זוכרת את עצמי היה לי חלום להביא את היצירתיות שבי לידי ביטוי והבנתי שעיצוב פנים הוא עולם מצוין בשבילי ואז התחיל המסע ונרשמתי ללימודים בHIT מכון טכנולוגי חולון, למסלול של לימודי תעודה בעיצוב פנים.
 
עוד כשעבדתי בשיווק ופרסום קיבלתי משוב חיובי על הטעם הייחודי שלי, והחברות תמיד נעזרו בי בבחירות העיצוביות שהן היו צריכות לקבל בבית, בתחום האירוח וגם בתחום האופנה, מה שנתן לי עוד פוש קטן ליציאה לדרך חדשה.
במהלך הלימודים עברתי תהליך מעניין ויצירתי הלימודים תרמו לי להבין ולהיות יותר מקצועית ולהגיע להישגים מאוד טובים.
 

את הניסיון הראשון בשטח צברתי מעיצוב הבית הפרטי שלי ממש בסוף הלימודים, עיצוב זה אף זכה לפרסום במוסף עיצוב מעריב ובאתר mako .
אם אני צריכה לתאר את סגנון העיצוב שלי, אגדיר אותו כעכשווי, המשלב בין פרקטיות ונוחות תוך הקפדה על הפרטים הקטנים.

היום אני מאד עסוקה, מעצבת מספר בתים, נהנית מהכלים החדשים שרכשתי ולא מפסיקה ללכת להרצאות מקצועיות ולהעשיר את הידע שלי."
 

 
 
 

טל פרי, מנהלת מערכת במשרד ממשלתי, היא גם מטפלת הוליסטית רב תחומית ותיקה, וסטודנטית שנה ד' בנטורופתיה.
 

"בקיץ 2012 נשלחתי על ידי מקום עבודתי לקורס ניהול פרויקטים ב-HIT והאמת, הרווחתי פעמיים: בפעם הראשונה כשלמדתי בצורה רהוטה, מקצועית ומעניינת ע"י המרצה עדי לוי איתן, כיצד להתחיל תהליך, לבחון אותו, להתמקצע בו ולהפיק ממנו את המירב, ופעם שנייה בכך שיכולתי ליישם את התהליך שלמדתי בראייה רחבה ומתמקדת בתחומי עבודתי השונים זה מזה, למדתי כיצד להחיל את הכלים שנלמדו על שניהם.

"כבר במהלך הלימודים קיבלתי את ההזדמנות לקדם ולהפעיל את העסק הפרטי שלי ולהסתכל עליו בעיניים אחרות, עם חזון לעתיד ועם מספיק כלים בכדי לדעת לכוון למקום שאליו רציתי להגיע.
מכוון שאני עובדת עם אנשים בשני התחומים בהם בחרתי, המטרה הייתה להגיע כמה שיותר אל האוכלוסייה הרלוונטית ולקדם את עצמי בתוך המערכת הכוללת לביצוע אופטימלי בהשגת המטרה.
 
החשיבה בתחום ההוליסטי אינה במושגים של רווח והפסד אלא במושגי נתינה והתמקדות בטוב ביותר בתוכי ובפריצת הגבולות שהצבתי לעצמי. עצם העמידה מול קהל הכיתה, הצגת הפרוייקט בפני סטודנטים מתחומים שונים, חשיפתם לתחום שלא הכירו קודם לכן, ההצלחה בגרימת העניין כבר גרמה לחיזוק הביטחון העצמי וההסתכלות קדימה תוך הבנה וסדר בתהליכים.

מאז שסיימתי את הקורס, שידרגתי את יכולותיי המקצועיות, למדתי לנהל פרוייקטים במקום עבודתי, ולהציג את שלבי העבודה וההתקדמות בפני פורומים נרחבים בישיבות רבות משתתפים, ובמקביל לקדם את העסק הקטן שלי כמטפלת הוליסטית: הקליניקה שלי בירושלים פעילה מאד, בחודש הקרוב אתחיל לטפל גם בתל אביב וזו רק ההתחלה...

לאתר של טל: www.taltherapy.com
 

 
 
 

מתקציבאית ומנהלת פרוייקטים למעצבת רב תחומית פעילה:
" מאז ומתמיד אהבתי ליצור, כבר מגיל 5 אהבתי לאסוף בקבוקי שתייה ישנים ולהפוך אותם לאגרטלים, הייתי גוזרת מדביקה, מציירת ואז נותנת במתנה למישהו אהוב."
 
 

"לאחר הצבא למדתי תואר ראשון בתקשורת עם התמחות בפרסום ושיווק ועם סיום הלימודים התחלתי לעבוד בתעשייה כתקציבאית ומנהלת פרויקטים, שם הכרתי מקרוב את עולם העיצוב.
מהר מאוד הבנתי שהסטודיו הוא המקום שהכי טבעי לי להיות בו, ושהגיע הזמן להפוך את התחביב למקצוע, ונרשמתי ללימודי תעודה בעיצוב גרפי במכון הטכנולוגי בחולון."

"הלימודים במכון הטכנולוגי פתחו עבורי צוהר לעולם שלם של עיצוב, הרבה מעבר לעיצוב הגרפי מצאתי עצמי מתעניינת בתחומים משיקים נוספים כמו עיצוב פנים ועיצוב מוצר, גיליתי עולם מופלא של יצירה והרגשתי סוף סוף שאני עושה את מה שאני טובה בו.
עם סיום הלימודים השתלבתי מחדש בתעשיית הפרסום והמיתוג , ועבדתי כארט דירקטורית בכמה מחברות הפרסום הגדולות במשק, בין היתר הייתי מעורבת בקמפיינים גדולים של איקאה וקסטרו. בהמשך הפכתי לעצמאית והעברתי חברות שונות תהליכי מיתוג ופרסום.
 

"ניניוס" נולד יחד עם לידתה של בתי הבכורה עלמה. בחודשים שקדמו ללידה החלו חלק מחברינו הקרובים ללדת ילדים וחיפשתי מתנות מקוריות להעניק להורים הצעירים ומכאן למעשה התחיל הרעיון להתגלגל: מצאתי את עצמי מעצבת מתנות קטנות ומתוקות לכל מכריי, ההתפעלות וההתלהבות שלהם גרמו לי לאושר ולסיפוק, וכך, עם לידתה של בתי, נולדה לה גם החנות."
 
״ניניוס״ היא למעשה חנות מתנות אינטרנטית לקטנטנים, אותה אני מתפעלת מהסטודיו שלי, ומייצרת מגוון מוצרים בעבודת יד לתינוקות ולילדים ולעיצוב חדרים. אני מקפידה להשאר מעודכנת במגמות וטרנדים מעולם העיצוב, שמה דגש על בחירת חומרים מעניינים, בעלי טקסטורות ייחודיות, ובדים איכותיים ונעימים.

היום לניניוס יש לקוחות בכל הארץ ואפילו בחו״ל אבל אני מרגישה שהמסע שלי בעולם העיצוב הוא אינסופי, תמיד יש תחומים חדשים לעסוק בהם, ותמיד צריך לדעת לחדש ולהתחדש."
 
את המוצרים של ניניוס ניתן למצוא באתר:
www.ninosbyamita.com
וגם בפייסבוק:
www.facebook.com/ninosbyamita

 
 
 

לובה משל עבדה כמורה בתיכון ומנחה באוניברסיטה וכאשר יצאה לשנת שבתון השתתפה בקורס פיתוח למידה ארגונית ב"ספירלה"- בית הספר למקצועות ההדרכה בביה"ס ללימודי תעודה של המכון.
 
 

על השתתפותה בקורס, היא מצביעה כנקודת המפנה בחייה המקצועיים:

"לפני כ-4 שנים יצאתי לשנת שבתון - עבדתי כמורה בתיכון ומנחה באוניברסיטה הפתוחה, חיפשתי ללמוד תחום מעניין ומעשיר, שיתרום לי בעבודה היומית שלי ויאפשר לי בעתיד גם לבצע שינוי מקצועי אם ארצה בכך. משהו היה חסר לי...

לשמחתי, גיליתי ש ב HIT-, מתקיים קורס "פיתוח למידה ארגונית", למען האמת, המחשבה הראשונית שלי הייתה: "מה כבר יכולים ללמד אותי? אחרי הכל אני מורה ומנחה שמנהלת תהליכי למידה של תלמידים, סטודנטים ובעלי תפקידים שונים בארגונים..." – ובכל זאת, החלטתי ליצור קשר ולברר.
קיבלתי פרטים, קראתי את התגובות המפרגנות של המשתתפים מהמחזורים הקודמים והחלטתי להירשם לקורס.

במהלך ההכשרה נחשפתי למושגים רבים בעולם ההדרכה ולמודלים שונים של פיתוח למידה, עבדנו לא מעט בקבוצות ודימינו מצבי אמת... מסתבר שיש המון דברים שלא ידעתי על פיתוח למידה...

בעקבות הקורס פיתחתי רומן עם עולם פיתוח הלמידה ועם סיום הקורס החלטתי לנסות את מזלי ולחפש עבודה בתחום. להפתעתי, זה קרה מהר מכפי ששיערתי! השתלבתי בחברת מתודיקה כמפתחת הדרכה ושובצתי בפרויקטים מובילים מול ארגונים שונים במשק. פיתחתי תוצרים רבים ומגוונים ועם הזמן והניסיון שרכשתי התקדמתי לתפקידי ייעוץ והנחיה לצד פיתוח ההדרכה, ואף הוזמנתי להשתלב בצוות המנחים בקורס. אני שמחה להיות חלק מצוות רחב, מקצועי ומיומן שעוסק בתחום.
היום כשאני חלק מסגל המנחים והמרצים בקורס, אני עדיין זוכרת איפה ישבתי בכיתה בתור משתתפת..."
 
 
 

שתהיה לכולנו של טובה ומוצלחת שנה של התחלות חדשות, יצירה והנאה