סייבר ותכנות

"לשמחתי, זכיתי להמנות עם תלמידי המסלול לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד"

 
ענת לוין
בוגרת קורס לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד

לפני שנירשמתי לקורס פיתוח באנדרואיד במכון הטכנולוגי בחולון, בחנתי חלופות רבות אשר מציעות לכאורה תכנים דומים. לאחר בדיקה מקיפה ושיחה עם מרצה הקורס, חיים מיכאל, בחרתי ללמוד במסגרת הזו. כבר מהשיעור הראשון הרגשתי שהבחירה היתה נכונה , וכעת, כאשר אני בוגרת הקורס אני משוכנעת מעבר לכל ספק כי לא קיימת אלטרנטיבה ללימודי האנדרואיד ברמת המצוינות, ההשקעה, והעומק שהקורס הנ"ל מציע.

בחוויה האישית שלי, הלימוד היה מאוד הדרגתי. החלק הראשון של הקורס מוקדש ללימודי ג'אווה ו OBEJCT ORIENTED בתור הבסיס לכל לימוד האנדרואיד, כאשר לכל שיעור מתלוות משימות קטנות אשר עוזרות להפנים את החומר שנילמד בשיעור, ולהם גם פתרונות. כל החומר מרוכז באתר אינטרנט ברור, מסודר, וקריא. מערכי השיעור מסודרים בשקפים באתר, ומאפשרים חזרה על החומר בבית.

בחלק השני של הקורס צוללים לעולם האנדרואיד. השיעורים מענינים ומאתגרים.
בשלב מאוד מוקדם בקורס כבר מתחילים לפתח אפליקציות קטנות ובסיסיות, ככל שמעמיקים בחומר, האפליקציות נהיות מענינות יותר ויותר.
עולם האנדרואיד הוא דינאמי ומשתנה בלי סוף. אני מאוד אהבתי שהנושאים בקורס היו הנושאים ה"חמים" ביותר והרלוונטים ביותר.

כל שיעור מורכב מהרצאה ותירגול. זמן התירגול מוקדש לעבודה עצמית על המשימות השבועיות, כאשר תוך כדי, המרצה עובר אחד אחד, עוזר להבין בעיות, מכוון ומלמד בצורה פרטנית. לתירגול יש משקל גדול בהתקדמות האישית של כל סטודנט מאחר וזו הזדמנות מצוינת להתגבר על מכשולים ולהתקדם בחומר.
כאן המקום לומר, שהמרצה, חיים מיכאל – הוא מרצה מעולה, אשר ניכר בכל שיעור שהוא "חי ונושם" את עולם האנדרואיד, ובכך הופכת האווירה בכל שיעור למהנה. החומר מועבר בצורה מסודרת, מדויקת, עם הכוונה אינסופית אל עולם התעסוקה בתחום. מבחינתי זה לא היה עוד סתם קורס אקדמאי תיאורטי, זה היה ממש המסלול להתחיל לעבוד בתחום.

אני ממליצה בחום לכל מי ששוקל ללמוד פיתוח אפליקציות לבחור בקורס הזה .