מיני אתרים

מבוא לעיצוב וטכנולוגיה מסייעת

קורס "מבוא לעיצוב וטכנולוגיה מסייעת" הינו קורס משלב עשייה הפועל במסגרת מעבדת MADE - מעבדה רב תחומית העוסקת בפיתוח ועיצוב טכנולוגיה לאנשים עם צרכים מיוחדים.
במסגרת הקורס פועלים הסטודנטים, יחד עם המנחים ואנשי מקצוע מהשטח, להעצמת אפשרויות לילדים ומבוגרים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים על ידי פיתוח כלים טכנולוגיים חדשניים המעניקים עצמאות וחוויות משמעותיות.
 
 
במהלך הקורס נחשפים הסטודנטים לקהילה שותפה של בעלי צרכים מיוחדים כגון, ילדים עם שיתוק מוחין, חולי ניוון שרירים, חולי טרשת נפוצה, אנשים עם לקויות ראיה וכבדי שמיעה ולומדים אודות התחום והמתודולוגיות המפגישות בין כלי עיצוב וטכנולוגיה לצרכים קליניים שונים של הקהילה.
כמו כן במהלך הקורס יוצאים הסטודנטים לביקורים בקהילה השותפה על מנת לאתר וללמוד אודות יכולותיהם וצרכיהם של הקהילה השותפה.
לאחר מחקר ולימוד זה מפתחים הסטודנטים אבות טיפוס של פתרונות טכנולוגים ,המעוצבים חדשנית, הנותנים מענה הן לאתגרים פרקטיים כמו ניידות, ניווט, ארגונומיה ותקשורת, והן להעצמה של אוכלוסיות מיוחדות דרך פיתוח דרכי הבעה ויצירה.
בנוסף לקורס, יוזמת המעבדה פעילות קהילתית מעבר לשעות הלימודים, למשל, בפורים האחרון יצרו סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי תחפושות לכיסאות גלגלים בשיתוף עם בית ספר איזי שפירא לחינוך מיוחד.הקורס מועבר בהנחייתם של ד"ר דניל אומנסקי ויעל אבני ומשתתפים בו סטודנטים מכלל הפקולטות במכון.
השתתפות בקורס מקנה לסטודנטים נקודות זכות.