חדשות ואירועים

אוליאנה פרנצ'ב, בוגרת המחלקה למתמטיקה שימושית


"היום, אחרי התואר, אני מרגישה שיש לי כלים להתמודד עם כל אתגר מקצועי, ושאני יכולה להשתלב בהמון מקצועות בהיי-טק. אם ארצה, אוכל להשלים במהירות השכלה גם לתואר במדעי המחשב, סטטיסטיקה, מערכות מידע ומקצועות נוספים."

 

 
אוליאנה פרנצ'ב
 
שיחה עם אוליאנה פרנצ'ב, בוגרת המחלקה למתמטיקה שימושית, לקראת טקס הענקת התואר הראשון.
 
מדוע בחרת ללמוד מתמטיקה שימושית?
"ממש כמו שזה נשמע, מתמטיקה שימושית היא שימושית בכל תחום בחיים. לימודי מודלים מתמטיים ובניית אלגוריתמים מפתחים חשיבה וגישה מתמטית לחיים. לומדים ממש 'לתכנן' את הפעולות היומיומיות שלנו. כעת אני מבינה בהרבה מאוד תחומים, כמו בנקאות, ניהול מערכות- מידע, פיתוח תוכנה ובתחומים נוספים המתבססים על מודלים, וקל לי לנתח אותם. היום, אחרי התואר אני מרגישה שיש לי כלים להתמודד עם כל אתגר מקצועי ושאני יכולה להשתלב בהמון מקצועות בהיי-טק. אם ארצה אוכל להשלים במהירות השכלה גם לתואר במדעי המחשב, סטטיסטיקה, מערכות מידע ומקצועות נוספים.. "
 
"בתחילת דרכי בתואר הראשון הייתי עולה חדשה ולא שלטתי בשפה העברית, אך בשפת המספרים, שהיא שפה בין לאומית, שלטתי היטב. את התחום פתח בפני ראש המחלקה דאז ונשיא המכון כיום, פרופ' אדוארד יעקובוב. בשיחת הכוונה אקדמית שהייתה לי איתו הוא המליץ לי על המסלול, 'את תלמדי פה כלי שישמש אותך בכל תחום בחיים' אמר לי פרופ' יעקובוב. היום אני מבינה כמה צדק."
 
איך את מסכמת את החווית הלימודים שלך ב HIT?
"כעולה חדשה רציתי לגור במרכז הארץ וללמוד קרוב לבית. במכון הכרתי את חברי וככל שהזמן עבר הפכנו לקשורים מאוד, ומצאתי את עצמי מבלה איתם גם באירועים, בחגים ובמפגשים מחוץ לשעות הלימודים. מצאתי חברים שהיו עבורי כמו משפחה, אלו חברים לכל החיים. בניגוד לאוניברסיטאות, המכון הטכנולוגי חולון הוא מקום קטן ומשפחתי. פה סטודנטים ומרצים מכירים אחד את השני. תחושה זו הייתה חשובה לי בבחירת המוסד האקדמי בו אלמד"
 
במה את עוסקת היום?
"כיום אני עובדת בבנק "מרכנתיל" ועוסקת בניתוח פרופיל התנהגות וטיפול בלקוחות מסווגים. בעתיד אני מקווה לפתוח עסק עצמאי בתחום פיתוח אלגוריתמים ואפליקציות."

מי היו האנשים המשמעותיים עבורך בתקופת הלימודים ?
"אני רוצה להודות לכל מזכירות הפקולטות למדעים ובמיוחד ללאה שוחמי, מזכירת הפקולטה למדעים, על היחס החם והקרוב. לאה עזרה לי והייתה קשובה לכל בעיה שצצה. הייתה לה סבלנות להסביר לי דברים להם הייתי זקוקה. היא סייעה לי לגשת למבחנים בתקופת ההריון והלידה. לאה היא ה-144 שלי."
 
מילה לבוגרים בני המחזור שלך?
"דווקא אבחר להגיד מילה לאלו שטרם לומדים ולאלו שבמהלך הלימודים. אני רוצה לאחל לכולכם שתמצאו את הכוח והסבלנות ללימודים ולהשקעה בהם. לעיתים אנו מוותרים ומעדיפים ללכת בדרך הקלה, אך הדרך הקשה היא מדרגה למשהו גדול ומבטיח יותר. תהיו חזקים גם כשקשה."
 

 


 

המחלקה למתמטיקה שימושית מזמינה להרצאה: