חדשות ואירועים

סטודנטים חוללו מהפכה בעולם הכדורגל

סטודנטים חוללו מהפכה בעולם הכדורגל


שני סטודנטים מהתוכנית לתואר ראשון במדעי המחשב פיתחו תחליף זול ל"טכנולוגית קו השער" במסגרת קורס לתואר ראשון באלגוריתמים במולטימדיה ולמידת מכונה בהנחיית יקיר מנחם.

בן להב
בן להב

בן בוקעי
בן בוקעי


טכנולוגית "קו השער" הינה מנגנון שמטרתו לקבוע באמצעים טכנולוגיים האם במשחק כדורגל, הכדור עבר את קו השער והוא מאפשר קבלת תמונה מהירה והחלטית בנוגע לשאלת הבקעת שער בזמן משחק.
החיסרון של הטכנולוגיה, שהפכה לחובה במשחקים הגדולים בשנים האחרונות, היא העלות הגבוהה של התקנתה. הפיתרון של שני הסטודנטים יכולה לפתור, לפחות במעט, את הבעיה הזו.


בן בוקעי ובן להב החליטו במסגרת הפרויקט לקחת את קו השער במגרש כדורגל, לצלם אותו כשעובר כדור ושהאפליקציה עליה הם עובדים תזהה אם הובקע שער.


במהלך אחד ממשחקי הכדורגל שלהם עם חברים בשכונה, חיברו את הטלפונים שלהם לקורות השערים וניתחו בזמן אמת האם אכן הובקע גול.


השאיפה היא שבעתיד הקרוב אפילו לא יזדקקו לטלפונים: "במקום לחבר את הטלפונים לקורות אפשר לעשות את זה עם מצלמה זעירה ולקבל תשובה מיידית", מספר בוקעי. "כאדם שמשחק הרבה עם חברים, האפליקציה הזו עשויה לפתור הרבה מריבות ולהפוך את המשחק ליותר מהנה", הוא אומר "רוב השחקנים רוצים היום לדעת במדויק מה קרה - והאפליקציה הזו עושה את זה".


ד"ר יהונתן שלר, ראש המחלקה למדעי מחשב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון: "הפרויקט של בן להב ובן בוקעי בוצע במסגרת קורס לתואר ראשון באלגוריתמים במולטימדיה ולמידת מכונה. זה תמיד מרגש לראות כיצד סטודנטים מיישמים קורסים תיאורטיים בעולם האמיתי. הפרויקט אותו הנחה יקיר מנחם שגם לימד את הקורס, ללא ספק הניב תוצאות מרשימות".פורסם: 12/01/2022