חדשות ואירועים

טקס קריאת מעבדה לפיזיקה ע"ש ד"ר קובי קראוס ז"ל

 

בנוכחות בני משפחה, סטודנטים  ועמיתים לעבודה, הוסר הלוט  בטקס מרגש מעל שלט המעבדה לפיזיקה 2 במכון והיא נקראת מעתה  על שמו של ד"ר קובי קראוס ז"ל.
 
צילום: דנה דושקין

ד"ר קובי קראוס, מרצה בכיר בפקולטה למדעים, נפטר לפני מספר חודשים בנסיבות טרגיות ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו בתרומה  נכבדת לשידרוג המעבדה.

בטקס נשאו דברים פרופ' אמנון פרוכטמן, אשר אמר כי קובי ז"ל היה אמנם תיאורטיקן אולם יחד עם זאת היה קשור מאוד ליישומים של הפיזיקה ועסק בפיזיקה ניסויית.  "המכון רואה במדע היישומי אספקט חשוב ולכן חשיבותה של מעבדת הסטודנטים לפיזיקה", אמר פרופ' פרוכטמן.
 
צילום: דנה דושקין

מתוך רצון להנציח את זכרו של ד"ר קובי קראוס וכדי להדגיש את חשיבות מקצוע הפיזיקה, יזם פרופ'  אדוארד יעקובוב, נשיא המכון, בשעתו מלגות הצטיינות בפיזיקה אשר הוענקו  היום לשני סטודנטים מצטיינים מהפקולטה להנדסה אשר הגיעו להישגים יוצאי דופן בפיזיקה. עידן מזרחי ואלינה יוהס זכו ,כל אחד, במלגה ובתעודת הצטיינות. התעודות הוענקו על ידי פרופ' עזרא זאב דקאן הפקולטה למדעים וד"ר עמוס בר-דע ראש החוג לתואר ראשון בפקולטה להנדסה.

מנכ"ל המכון, מר שמואל גולדברג  סיפר כי הכיר את קובי ז"ל שהיה מבאי בית המדרש של המכון ואמר כי חסרונו מורגש אך ברוחו הוא עדיין כאן. לבני המשפחה  של קובי ז"ל אמר כי "משפחת המכון מחבקת אתכם ומאחלת לכם שתדעו רק שמחות".
 
 
פורסם:29.6.2017