חדשות ואירועים

טינדר- גרסת הסטודנטים

 

סטודנטים למדעי המחשב פיתחו  את "StudyBuddy" אפליקציה שמסייעת למצוא שותפים ללמידה.

 


מי לא ניסה לחפש את השותף האידיאלי ללמידה שחולק איתך את אותם מקצועות, אותם הקשיים ונמצא קרוב אליך? את הבעיה הזאת אפליקציית StudyBuddy פותרת. החיפוש עבור שותפי למידה וקבוצת למידה שתעזור בלימודים מעולם לא היה פשוט יותר!


מקס פלדמן ונופר רשף - סטודנטים למדעי המחשב  פיתחו את האפליקציה כפרויקט במסגרת מיזם "מערך פרויקטים" במרכז החדשנות למדע וטכנולוגיה של הפקולטה למדעים מדויקים בהנחיית מר ערן קצב, מומחה לפיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד.

 

האפליקציה נותנת פלטפורמה לחיפוש שותפים וקבוצות למידה שמאפשרת מציאת התאמה מדויקת עפ"י קריטריונים שנבחרים מראש ע"י המשתמש. הסטודנטים בוחרים שותפים ע"י חיפוש בקרבת מקום, קורסים משותפים, יצירת קבוצות ייעודיות ללימודים במקצוע מסוים ועוד.

 

 

בעיה שרווחת בקבוצות למידה היא שלכל סטודנט יש קשיים שונים ולפעמים הקבוצות לא יעילות בגלל זה. באפליקציה ישנה אפשרות להזנת רמת הבקיאות של סטודנט בנושא מסוים כדי למצוא שותף למידה מתאים שיוכל להפרות את הלמידה בצורה המיטבית ביותר.

 

המערכת מאפשרת למשתמשים לעקוב אחרי סטודנטים מתחומי למידה דומים ולהוסיף אותם לרשימת החברים שלהם, אם אחד החברים פותח קבוצת למידה חדשה, המשתמש יקבל על כך התראה ויוכל להצטרף לקבוצה.

 

נופר רשף, ממפתחי האפליקציה: "כסטודנטים נתקלנו בבעיה שלנו ושל חברים למצוא שותפים ללמידה, לא תמיד החברים הטובים מהקורס הם אלה שטוב לנו ללמוד איתם- הם גרים רחוק או שהקשיים שלהם בלימודים לא דומים בכלל לדברים שאנו רוצה לחזק. כדי לפתור את הבעיה הזאת פיתחנו את StudyBuddy. תוך כדי הפיתוח נתקלנו בחבר שחיפש שותף ללמידה והתקשה למצוא אחד שיתאים לצרכים שלו- אז הבנו שבחרנו את הפרויקט הנכון". נשיא המכון הביע עניין רב באפליקציה וכיום הם עובדים על לאפשר לקהל הסטודנטים ב-HIT להשתמש בה.

 

מארק ישראל ,מנהל הפיתוח במערך הפרוייקטים של HIT, "יישום מדהים זה הינו דוגמה אחת  מיני רבות לפרויקטים הרבים המתבצעים במערך הפרויקטים. ניכר, כי השילוב בין ידע הנרכש במהלך לימודיהם של הסטודנטים, להנחייה המקצועית של מנחה המגיע מתעשייה והמביא עמו  את ניסיונו העשיר, מניבים הישגים מעבר לכל ציפייה. אנו, סגל של מערך פרויקטים בפקולטה למדעים מדויקים, נמשיך להוביל למידה מבוססת פרויקטים, בשילוב מיטב המומחים מתעשייה וטכנולוגיות מתקדמות בתחומיוו BI, Mobile, IoT, Fin-Tech Smart City והרפואה הדיגיטלית."


סרטון הדגמה של השימוש באפליקציה

 

פורסם: 19.12.18