חדשות ואירועים

"מאד מתרגש לקראת טקס הענקת התארים. חיכיתי ליום הזה כמה שנים"

רומן פולנסקי בן 27 מראשון-לציון, הגיע למחלקה למתמטיקה שימושית אחרי שהתחיל לימודים בתחום אחר, והבין שמה שמעניין אותו באמת זה מתמטיקה.
 
רומן פולנסקי

כשהיית קטן, מה חשבת שתעשה כשתהיה גדול?
"כשהייתי קטן בכלל רציתי להיות שחיין, אך מגיל 13 בערך התחלתי להתעניין מאד בכל מה שקשור למחשבים.  אחרי הצבא באופן טבעי הלכתי ללמוד מדעי המחשב, ובמהלך הלימודים הבחנתי שאני ממש נמשך דווקא לקורסים המתמטיים יותר. החלטי לשנות כיוון ובצעד נועז מבחינתי, החלטתי להתחיל ללמוד תואר במתמטיקה".
 
מדוע בחרת ללמוד תחום זה דווקא ב HIT  מכון טכנולוגי חולון?
"ביררתי איפה ניתן ללמוד את התחום הזה באופן מקצועי ומעמיק, ובמסגרת החיפושים שמעתי גם על מחלקה קטנה ואיכותית בHIT  מכון טכנולוגי חולון. התחלתי לברר ואף הגעתי לפגישה עם פרופ' אדוארד יעקובוב ועם פרופ' אנטולי גולדברג. לאחר הפגישה הזו חשתי שהמכון הוא המקום הנכון עבורי ללמוד תחום זה. אני חש צורך להודות גם לפרופ' בן ציון, וד"ר דימטרי גולדשטיין שהשפיעו עלי מאד במהלך הלימודים. כמו כן, גם לסגל המנהלי בפקולטה למתמטיקה שימושית ובמיוחד לרויטל".

במה עסק פרויקט הגמר שלך?
"למען האמת, היו לי שני פרוייקטי גמר - אחד הפרוייקטים עסק בשיפור איכות תמונות של טביעות אצבע. פרויקט זה נעשה יחד עם שותפתי ללימודים, אולגה סטדניוק, בהנחיית ד"ר דמיטרי גולדשטיין."
 
רומן פולנסקי
 
"הפרויקט  השני עסק בזיהויי פנים בתמונה, ולאחר מכן זיהוי חלקי פנים כמו  פה, אף ועיניים. פרויקט זה נעשה יחד עם חברי ללימודים אלכס סולופוב וגיא בירניקוב, בהנחיית ד"ר קורנל.  החשיבות של הפרוייקטים הללו הינה גדולה להתפתחות האישית. באלגוריתם שפיתחנו יכול להיות שימוש בתעשייה בתחומים הקשורים לביומטריקה.
פרויקט הגמר נתן לי המון נסיון בתחום של פיתוח אלגוריתמים וכתיבת קוד."

במה אתה עוסק כיום?
"כיום אני מתכנת אוטומציות בפרוייקט של קוולטיטסט בחברת סיגמא דיזיין.
כיום תחום המתמטיקה השימושית ומדעי המחשב הולכים יד ביד, והבוגרים של מתמטיקה שימושית יכולים להשתלב במגוון רב מאד של משרות.


מה השאיפות שלך לעתיד? איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?
אני שואף להמשיך לתואר שני במתמטיקה שימושית עם התמחות במדעי החברה או ביולוגיה, ובעוד 5 שנים אני רואה את עצמי עובד כאלגוריתמקאי.

איך ההרגשה לקראת הטקס?
"אני מאוד מתרגש, חיכיתי ליום הזה כמה שנים. בטקס ילוו אותי ההורים שלי.  אני  רוצה לאחל הצלחה לכל מי שמסיים איתי את התואר. אני מרגיש שהתואר הזה נתן לי כלים מצוינים להתפתח מבחינה מקצועית בתחום שאני אוהב".
 

 
סיפורי בוגרים נוספים
 

 
 
 
פורסם: 01/06/2015