חדשות ואירועים

"להמון נשים יש את החשיבה הלוגית הנדרשת ללימודי תואר במדעי המחשב ולעיסוק בתחום"

בזכות חברה שנרשמה ללימודי מדעי המחשב במכון, ביטלה פזית בלישה (בנימין)  מראשל"צ את הרשמתה למוסד לימודים אחר אליו התקבלה. היא שיפרה את ציוני הבגרות והצליחה להתקבל לימודים במחלקה למדעי המחשב במכון.  בשנה האחרונה של התואר היא התחתנה, בעיצומה של תקופת בחינות!
 
פזית בלישה (בנימין)
 
 פזית בלישה (בנימין) , בת 28 מראשון לציון, מרוצה מהבחירה ללמוד מדעי המחשב.
 
מה הוביל אותך לבחור דווקא בלימודי מדעי המחשב? ומדוע דווקא ב HIT?
"אחרי שנחשפתי לתחום המחשוב בצבא, ידעתי שזה התחום בו ארצה להתפתח ולעסוק. גם  כילדה קטנה הייתי נורא יצירתית ותמיד התעניינתי בדברים חדשניים ומעניינים. בעיקר רציתי ליצור ולשנות. 
 לפני שנרשמתי למכון למעשה נרשמתי למכללה אחרת והתקבלתי. חברה סיפרה לי שהיא נרשמה ללימודי מדעי המחשב במכון ומכיוון שלא שמעתי על המכון לפני, ביררתי וקראתי קצת באינטרנט, הגעתי ליום פתוח, וראיתי שמבחינת רמת ההוראה ורמת השירות הניתן לסטודנט המכון מוביל בתחום, אז החלטתי שזה המקום שבו אני רוצה ללמוד. ביטלתי את ההרשמה במכללה האחרת, שיפרתי את הציונים שהייתי צריכה לשפר ונרשמתי למכון.
 
נשים רבות נרתעות מתחומי לימוד "טכנולוגיים". מה יש לך לומר לנשים אלה?
"בעבר המקצועות הטכנולוגיים היו נתפשים כ'מקצועות של גברים', ובגלל תפיסה זו נשים רבות עד היום נרתעות ללמוד מקצועות אלה,  ורואות אותם כפחות מתאימים לנשים, אם מבחינה פיזית ואם מבחינת הדרישות או  תנאי העבודה.  אבל איך שאני רואה את זה, בתחומים הטכנולוגיים נדרשת בעיקר חשיבה לוגית ולדעתי להמון נשים יש את הגישה החשיבתית הנחוצה בתחום זה".
 
"ישנם תפקידים מגוונים בתחומים הטכנולוגיים הכל כך מפותחים בארץ שמאוד מתאימים לנשים והרבה נשים מוכשרות שיכולות להשתלב , לפתח, ליצור ולחדש בתחומים אלו. בתור מפקדת ומדריכת קורס מחשוב בצבא, הדרכתי בעיקר נשים שהמשיכו אחרי הצבא ללימודים בתחום, וגם בחברה בה אני עובדת כיום משולבות הרבה נשים. כמי שמאמינה בשיווין מגדרי, כיף ומעודד לראות שמגמת  ההשתלבות של נשים בתחום משתפרת. אני גם חייבת לציין לטובה את המכון שפועל לקידום נשים בתחום, אם זה במגוון השיעורים שמועברים על-ידי  מרצות בתחום , קורסים כללים בנושאי מגדר ועוד".
 
פזית במשרדה בחברת Sears Israel
 
מה את עושה כיום? ומה השאיפות לעתיד?
כיום אני עובדת בSears Israel  כ - Technical support leader 
אני שואפת להמשיך ולהתפתח מביחינה מקצועית בתחום מדעי המחשב, להמשיך ללמוד ואולי לשלב בהמשך לימודי ניהול.  כרגע תחום  ה-  UX user experience   נורא מעניין אותי אך אני עדיין בוחנת תחומים נוספים בעיקר בתחום ה online.


שתפי אותנו בחוויה מעניינת שקרתה בתקופת הלימודים?
"במהלך השנה האחרונה שלי ללימודים, בעלי הציע לי נישואין והחלטנו להתחתן ביולי של אותה שנה. בחרתי תאריך שיסתדר מבחינת מבחנים ושילבתי בין תכנון החתונה ללמידה לבחינות.  לצערנו נוכחנו לדעת שלא הכל בשליטתנו, ובעקבות מבצע צוק איתן , נאלצנו לדחות את החתונה, והתאריך היחיד שהיה פנוי היה בתקופת מבחנים של סמסטר קיץ האחרון לתואר. באותו יום בדיוק היה לי מועד א' באחד הקורסים.
זו הייתה תקופת בחינות לחוצה ביותר, וביום החתונה, החברים ללימודים שהגיעו לחתונה עלו לחופה להגיד לי מזל טוב, והדבר הראשון ששאלתי אותם היה "איך היה מועד א'?קשה??"


למי  את רוצה להודות באופן מיוחד?
"אני חושבת שאת ההתמדה וההצלחה שלי בין היתר, אני חייבת ל כמה אנשים:
הייתי רוצה להודות מכל הלב לאהובה אורן- רכזת מדעי המחשב, על העזרה הרבה ,הייעוץ והעידוד במהלך התואר. לדודתי רייצ'ל שהיא מבין הנשים הראשונות בתחום הפיתוח בארץ, היא נתנה לי עזרה מקצועית לאורך כל תקופת הלימודים ועודדה אותי ללמוד ולהשתלב בתחום.  וכמובן לבעלי היקר שעבר איתי תקופות מבחנים לחוצות ואף פעם לא נתן לי לוותר ותמיד דאג להעצים ולפרגן".
 
מה התחושות לקראת טקס התארים? מי ילווה אותך לטקס?
"אני נורא מתרגשת, הטקס מסמן עבורי סגירת מעגל וסיום תקופה קשה אך יפה שבה הוכחתי לעצמי שאין דבר העומד בפני הרצון ושההתמדה משתלמת. הכרתי הרבה אנשים מדהימים בלימודים שימשיכו איתי הלאה, אני מאחלת הצלחה בהמשך לכל חבריי שיקבלו איתי את התואר ומאחלת לנו להמשיך ליצור ,לפתח ולחדש.
 

 
סיפורי בוגרים נוספים
 

 
 
פורסם: 27/05/2015