חדשות ואירועים

תומר קנדי, מצטיין נשיא, הפקולטה למדעים

 

שם ושם משפחה. מקום מגורים. גיל.

תומר קנדי, חולון,27

 

 

לאיזה תואר למדת? ומדוע בחרת בו?

תואר ראשון במדעי המחשב. התואר היה הבחירה הטבעית לאחר שנים של עיסוק ולמידת נושאים שונים בתחום - החל מלימודי מדעי המחשב בבית הספר התיכון דרך שירות צבאי ביחידת ממר"ם וכלה בעבודה בתחום לאחר השירות הצבאי.


למרות הידע והתפקיד שהיו לי באותה העת, והקנו לי את האופציה להמשיך ולעסוק בו בלי תואר, החלטתי ללמוד על מנת לממש את הסקרנות והעניין שצברתי כלפי התחום מגיל צעיר ועל מנת לצבור ידע וכלים נוספים שאוכל להשתמש בהם בעתיד.

 

איך את/ה מתאר/ת את חווית הלימודים

על מנת להמשיך ולעבוד במשרה מלאה תוך כדי הלימודים, בחרתי במסלול גמיש של לימודי ערב. השילוב בין משרה מלאה ותובענית, לבין לימודים אקדמיים של לפחות 3 ימים בשבוע (ולעתים יותר) היה לא קל. תהליך ההסתגלות כלל התאמות רבות שנדרשתי לבצע באופן כמעט יומי בין העבודה והלימודים עד שהמצב נהפך לשגרה. אני רק יכול לפרגן לחבריי למסלול הערב בעלי הילדים שנאלצו לעמוד בלוחות זמנים כמעט בלתי אפשריים.


בדיעבד, לאחר סיום התואר, אני יכול להגיד שחווית הלימודים הייתה חיובית ומעשירה. סיימתי את התואר עם ידע רב יותר, חשיבה מפותחת ונכונה יותר וארגז כלים חיוני להמשך העיסוק בתחום ולכן אני מרוצה שבחרתי בלימודים האקדמיים למרות המכשולים שציינתי.

 

מה את/ה לוקח/ת איתך מ-HIT?

מלבד הידע התאורטי והמעשי שצברתי, אקח איתי את ההבנה שתמיד אפשר למצוא מקום וזמן ללמוד. אם רוצים להצליח ולהתקדם לאורך זמן אי אפשר לזייף.

 

טיפ שלך לסטודנט מתחיל

תשתדלו לצבור ניסיון מעשי ככל הניתן במהלך התואר. התואר כולל המון קורסים תאורטיים והחלק המעשי יקבע על ידכם - בקורסי הבחירה, בפרויקטים בחברות חיצוניות ובעשייה ולמידה מעבר לשעות הלימודים. לאלו מביניכם אשר אין להם ניסיון תעסוקתי מוקדם, אם תרצו למצוא את מקומכם בתעשייה תצטרכו להוכיח ולהראות ידע מעשי ולהסביר על פרויקטים שביצעתם.


התואר, בסופו של יום, הוא תעודה יוקרתית, אך חסרת טעם במידה ולא תדעו להשתמש ולממש את היכולות והידע שצברתם במהלכו.