חדשות ואירועים

תואר אחד- מגוון אפשרויות תעסוקה


         
מולטימדיה, Big Data, מתמטיקה פיננסית מערכות משובצות מחשב סייבר סקיוריטי וGIS הם רק חלק מעולמות התוכן בהם יוכלו להשתלב בוגרי התכנית למתמטיקה שימושית.
שיחה עם ד"ר ירמי קמינסקי, על אחד התארים שהביקוש לבוגריו רק הולך ועולה בהתמדה.
 
מתמטיקה שימושית- תואר אחד, מגוון תחומי התמחות ואפשרויות תעסוקה.
 
ד"ר ירמי קמינסקי הוא ראש המחלקה למתמטיקה שימושית. בשיחה איתו הוא מסביר:
"במהלך לימודי התואר הסטודנטים מהמחלקה לומדים קורסי ליבה, וכל סטודנט יכול לבחור מסלוליהתמחות  (אחד או שנים בדרך כלל) שיש לו זיקה אליו או שאיפה לעסוק בתחום זה בעתיד. כל הסטודנטים במחלקה  לומדים קורסי בסיס בעיבוד נתונים ובלימוד מכונה, קורסים המספקים בסיס נפלא להמשך הלימודים ולהתמודדות עם החומר בהתמחות הנבחרת".
 
התמחות 1#:  DATA SCIENCE
כיום הולך ומתפתח מאד כל התחום של Data Science, ו Big Data. מדובר על תחומים שבהם נדרשים אנשי המדע והטכנולוגיה להתמודד עם כמויות נתונים אדירות. עולם התעופה, הרפואה, הפיננסים והחלל הם רק דוגמאות לתחומים שדורשים התמודדות כזו. בפני סטודנטים שבוחרים במסלול התמחות זה נפתחות הזדמנויות תעסוקתיות רבות ומרתקות.  הסטודנטים במסלול זה לומדים קורסים רבי משמעות  נוספים, ,המכסים נושאים מגוונים כגון סדרות  עטיות (סדרות זמן),  התרנת סביבת פיתוח הולמת לעיבוד נתונים, ויזואליזציה ועוד. הלימוד המתקיים בחלקו בשיתוף התעשייה.
 
התמחות 2#:  מולטימדיה
"בהתמחות הזו" מספר ד"ר קמינסקי, "הסטודנטים, בנוסף לקורסי החובה לתואר, עוברים קורסים בעיבוד אותות (שהוא חובה לכל הסטודנטים), עיבוד תמונות, ראייה ממוחשבת, שחזור תלת ממדי, זיהו דובר/דיבור.
זו התמחות מרתקת, ובוגריה יכולים להשתלב במשרות רבות בתעשייה, ברפואה, בתעשייה הביטחונית ועוד".
 
התמחות 3#: מתמטיקה פיננסית
ד"ר קמינסקי: "בהתמחות זו הסטודנטים לומדים בנוסף לקורסי החובה קורסים בסדרות עטיות (קורס משותף עם המסלול ל-DATA SCIENCE), וקורס מודלים מתמטיים לשוק ההון. שוק ההון, ככלל, הוא עולם מרתק ודינאמי ודורש כלים שונים להתמודדות עם הדינאמיקה הייחודית שלו. הסטודנטים שלנו מוכשרים לכתוב אלגוריתמים מתמטיים מורכבים המותאמים לתחום זה".

התמחות 4# : מערכות משובצות מחשב
ד"ר קמינסקי: "מערכות שמספקות ביצועי זמן-אמת הן לרוב מערכות משובצות מחשב. התחום הזה מתחבר לעולם החומרה, והוא נלמד במכון בשיתוף הפקולטה להנדסה. מדובר במערכות הדורשות עיבוד נתונים בזמן אמת, ולכך יש דרישה במגוון תחומים כמו תעופה ומערכות בריאות".

התמחות 5# : סייבר סקיוריטי (Cyber Security)
החשיבות של אבטחת מידע ולוחמת מידע הולכת וגדלה נוכח המציאות הביטחונית מחד וההתפתחות הטכנולוגית מאידך. מסלול מרתק זה נלמד במכון בשיתוף המחלקה למדעי המחשב, ולבוגריו יש דרישה בתעשיות הביטחוניות , במשרדי ממשלה ועוד.
 
התמחות 6# : מערכות  מידע גאוגרפיות (GIS)
מערכת מידע גאוגרפית  היא מערכת מידע ממוחשבת המאפשרת ניהול, אחזור וניתוח מידע גאוגרפי תוך שילוב תכנים ממספר שכבות מידע, המבוססות ברובן על מערך מיפוי, אך גם על מאגרי מידע טבלאיים "רגילים". מערכות אלו מבצעות בצד הקלט: קליטה, ארגון ובקרת איכות, ובצד הפלט: הפקה, מיון, שליפה ופילוח של מידע גאוגרפי.  לבוגרי מסלול זה, הנלמד במכון בשיתוף המחלקה למדעי המחשב, יש ביקוש רב במשרדי ממשלה, מכוני מחקר, נותני שירותים, חברות משלוחים, מתכנני ערים ותשתיות ועוד.
 
 
מתמטיקה שימושית- תואר אחד, מגוון תחומי התמחות ואפשרויות תעסוקה.