חדשות ואירועים

סדרת הרצאות: בחזית מדעי המחשב

  
מבט על ראייה ממוחשבת, מחשב בהוראת מתמטיקה ושילוב יישומי עיבוד שפה טבעית במציאות משתנה הם רק חלק מהנושאים אשר הוצגו במהלך סדרת ההרצאות אותה מרכז ד"ר ולדימיר נודלמן במחלקה למדעי המחשב.
 
 
אחת לשבועיים מזמינה המחלקה למדעי המחשב את הסגל והסטודנטים בפקולטה לקחת חלק בסדרת הרצאות המציגה את תחום מדעי המחשב מזוויות שונות. המרצים בסדרה הם אנשי סגל מתוך הפקולטה או המכון, וכן מרצים אורחים ממוסדות אקדמיים אחרים. בין הנושאים שהוצגו במהלך השנה החולפת: מבט על ראייה ממוחשבת, מחשב בהוראת מושגים עקרוניים במתמטיקה ושילוב יישומי עיבוד שפה טבעית במציאות משתנה.
 
ד"ר ולדימיר נודלמן מהמחלקה למדעי המחשב מרכז את  סדרת ההרצאות:
"ההרצאות בסדרה עוסקות בתחומים הקשורים למדעי המחשב, אך לא רק בתחום זה. כידוע, ההתפתחות המדעית והטכנולוגית  הביאה לכך שתחום מדעי המחשב נוגע היום באינספור תחומים אחרים, כמו מתמטיקה, רפואה, חלל וכו', ובסדרת ההרצאות אנו שואפים להתחבר גם לתחומי ידע אחרים המושפעים או משפיעים על מדעי המחשב".
 
"אנו שואפים לכך שחלק מההרצאות בסדרה ידונו בהוראת המדעים, בחינוך ובהוראה. לכן, אחת ההרצאות שהעברתי בעצמי היתה בנושא המחשב בהוראת חשבון אינפיניטסימלי (אינפי). לא פעם, מרצים חדשים המעוניינים להיקלט כמרצים במחלקה מוזמנים להרצות במסגרת הסדרה. זו אפשרות טובה עבורנו להתרשם מיכולות ההוראה והעברת הידע שלהם, והזדמנות מצוינת עבורם להציג את יכולותיהם ואת תחום התמחותם".