חדשות ואירועים

הענקת מלגות לסטודטים מצטיינים בפיזיקה ע"ש ד"ר קובי קראוס ז"ל

 

ד"ר קובי קראוס, מרצה בכיר בפקולטה למדעים, נפטר לפני כשנה בנסיבות טרגיות ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו בתרומה נכבדת למעבדה אשר נקראה על שמו.

 

מר שמואל גולדברג - מנכ"ל המכון, פרופ' עזרא זאב - דקאן הפקולטה למדעים, נווה לוגסי, ד"ר יוליה עינב - דקאנית הסטודנטים, פרופ' אמנון פרוכטמן, פרו' יוסף בן עזרא

צילום: ליאור בלוך


מתוך רצון להנציח את זכרו של ד"ר קובי קראוס וכדי להדגיש את חשיבות מקצוע הפיזיקה, יזם נשיא המכון, פרופ' אדוארד יעקובוב הענקת מלגות הצטיינות לסטודנטים אשר הגיעו להישגים יוצאי דופן בפיזיקה. השנה זכו במלגה נדב קוגמן מהפקולטה למדעים ונווה לוגסי - מהפקולטה להנדסה.

 


מר שמואל גולדברג - מנכ"ל המכון, פרופ' עזרא זאב - דקאן הפקולטה למדעים, נדב קוגמן, ד"ר יוליה עינב - דקאנית הסטודנטים, פרופ' אמנון פרוכטמן, פרופ' יוסף בן עזרא

צילום: ליאור בלוך

 

בטקס, אשר נערך במעבדה הקרויה על שמו של ד"ר קראוס נכחו בני משפחתו, עמיתים לעבודה ובני משפחות הסטודנטים הזוכים.
פרופ' אמנון פרוכטמן אמר בדברי ברכתו כי הענקת המלגות היא דרך ראויה להנציח את זכרו של קובי, אשר ייחס חשיבות רבה להוראה וחשב כל העת על הכנסת שיטות הוראה חדשות."קובי השקיע מחשבה ותעוזה בחיפוש דרכים ללמד את תחומי הפיזיקה ובעצמו היה מדען מצטיין אשר שימש מודל להצטיינות בפיזיקה לסטודנטים ומרצים".

 

משפחתו של ד"ר קובי קראוס ז"ל

צילום: ליאור בלוך

 

פרופ' פרוכטמן ציין כי לאחר מותו של ד"ר קראוס , התפרסם מאמר נוסף וחשוב שהיה שותף לכתיבתו, בכתב העת היוקרתי NATURE. במאמר הזה ציין ד"ר קראוס ז"ל את המכון כמוסד הבית שלו ,מה שמוסיף יוקרה רבה למכון ומחזק את תחושת האובדן על לכתו".
מנכ"ל המכון, מר שמואל גולדברג  סיפר כי הכיר את קובי ז"ל שהיה מבאי בית המדרש של המכון ואמר כי חסרונו מורגש אך ברוחו הוא עדיין כאן.


את תעודות ההוקרה העניקו מנכ"ל המכון שמואל גולדברג, פרופ' אמנון פרוכטמן, פרופ' עזרא זאב, פרופ' יוסף בן עזרא, וד"ר יוליה עינב.

 

 

פורסם: 11.7.2018