חדשות ואירועים

לזכרו של ד"ר קובי קראוס ז"ל

 
ד"ר קובי קראוס, מרצה בכיר בפקולטה למדעים נפטר לפני כשבועיים בנסיבות טרגיות.
 
בהיותו חוקר מצטיין, זכה לפני  מספר שנים במלגה  מקרן פולברייט ללימודי פוסט דוקטורט.  עמיתיו לעבודה מספרים על איש נעים הליכות, חוקר מצוין ומרצה אשר אהב את המקצוע.
 
ד"ר קראוס
 

אלעד שגב, מרצה בפקולטה למדעים, מספר כי נהג לומר "אני מחפש עיקרון או שניים שיצליחו לנבא 90% מהתוצאה הפיזיקלית". הוא חיפש תמיד את העקרונות הבסיסיים של הפיזיקה. היה חבר טוב מעבר להיותו קולגה למקצוע.

מיכל גורדון, מרצה בפקולטה למדעים:" פגשתי אותו לראשונה בבית הנשיא בטקס חלוקת מלגות 'פולברייט'.  קובי היה מרצה בחסד. הוא  אהב את מקצוע הפיזיקה  ואהב לחקור. מסוג האנשים שתמיד הצטנע למרות שהמחקרים שלו זכו למאות ציטוטים.

קובי, שהיה מרצה נערץ על תלמידיו השאיר מאחוריו חלל שעליו הם מתקשים להתגבר . מאור קדוש, סטודנט בשנה ב' בהנדסת חשמל: "קובי לימד אותי בקורס פיזיקה  ובחרתי להמשיך  לפיזיקה 2 בגללו. ההתנהלות שלו מולנו כסטודנטים הייתה חברית ובגובה העיניים. קראנו לו  בשמו הפרטי  ולא היה שום מחסום של רשמיות בינינו דלתו הייתה תמיד פתוחה, הקשר היה אישי  ותמיד אפשר היה להיכנס ולדבר איתו על הכל. יכולנו לבוא אליו  גם עם שאלות שאינן קשורות לפיזיקה. היה לו ידע עצום".

שאול שאול, סטודנט בשנה ב' בהנדסת חשמל: "קובי היה מכניס את כולנו לפוקוס. היא היה מארגן את חומר הלימודים בצורה שאפשרה להבין הכל. המחברת היחידה שיש לי הייתה במקצוע שלו. נהגנו לבוא ולהתייעץ איתו גם לפני מבחנים שלא היו קשורים אליו. הידע הנרחב שלו העשיר אותנו".

באירוע שנערך לזכרו באולם הכנסים של המכון, השתתפו בני משפחתו של קובי וכן עמיתים לעבודה וסטודנטים.
 
פרופ' יעקובוב, נשיא HIT בפתיחת האירוע
פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT בפתיחת האירוע לזכרו של ד"ר קובי קראוס ז"ל

פרופ' אדוארד יעקובוב, נשיא HIT , אמר בפתיחת האירוע כי האובדן של קובי הינו מכה קשה למחלקה לפיזיקה ולמכון כולו. " קובי היה מדען מבריק ומרצה אהוד שנפטר לפני חודש בנסיבות טרגיות והשאיר אחריו חלל עצום. מיניתי אותו לפני מספר חודשים כמרצה בכיר במחלקה לפיזיקה. המשובים עליו היו כה טובים עד שהתיק שלו עבר בכל הוועדות בתהליך קבלה חלק ומהיר" ,אמר הנשיא.

עוד הוסיף הנשיא כי ברצונו לקרוא מילגה ע"ש קובי  ז"ל, אשר תוענק לסטודנטים מצטיינים בפקולטה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה אשר בנוסף להישגיהם,  הגיעו גם להישגים גבוהים בלימודי הפיסיקה.