חדשות ואירועים

מיזם חדשני של בוגר HIT מחבר בין מחפשי עבודה למעסיקים

מיזם חדש בשם אג'ובי (Ajoby), המחבר בין מחפשי עבודה למעסיקים מתייחס אל חיפוש עבודה ממקום קצת אחר.
האפליקציה הינה בעלת קונספט יחודי המאפשר ליצור התאמה וחיבור ביניהם בקליק, תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית מבוססת  על למידת מכונה וניתוח שפה טבעית.
 

 


המיזם, אשר פותח על ידי לאוניד פבזנר, בוגר מדעי המחשב ב-HIT  ואלירן ציר בוגר מדעי המחשב באוניברסיטת אריאל, בנוי על אלגוריתם מבוסס בינה מלאכותית אשר מאפשר תקשורת ידידותית למשתמש בצ'אט ומציע למעשה, ראיון עבודה ראשוני ואנונימי בפייסבוק.


 

לאוניד פבזנר אלירן ציר

 

פבזנר החל עוד במהלך לימודיו  במכון הטכנולוגי במסלול הגמיש, לעבוד בחברת צ'ק פוינט, שם אף עשה את פרויקט הגמר שלו. 


כשבועיים לפני פרוץ מגיפת הקורונה בארץ החליטו השניים לקדם את הפיתוח החדש שלהם ובדיעבד מסתבר כי התזמון היה מוצלח לאור המצב.


לאוניד: "עשינו מחקר קצר וגילינו שאין שיוויון הזדמנויות בתהליך הקבלה לעבודה כי אנשים נשפטים לא אחת על פי קריטריונים שאינם רלוונטיים כלל. 


בתקופה זו בה, בה רבים איבדו מקום עבודה והמשק חוזר לעבודה, יש ציבור רחב של מחפשי עבודה, שהפיתוח עשוי לסייע להם ולעסקים רבים. העלנו לאוויר פיילוט עם אפליקציה עובדת, אשר הצליחה לצבור מאות משתמשים בתקופה קצרה. 


תהליך ההתכתבות מביא ליצירת דיאלוג נינוח  ושיוויוני בצ'אט מבלי הצורך לחשוף פרטים אישיים שאינם רלוונטיים לחיפוש העבודה  כאלה ,אשר בתהליך חיפוש העבודה הרגליל עלולים לעתים להקשות ובמקרים רבים  אף ליצור אפלייה מטעמים שאינם רלוונטיים ואשר יכולים לפגוע בסיכויי המועמד למצוא עבודה. "ברוב תהליכי חיפוש העבודה יבקשו מהמועמד קודם כל קורות חיים. לעתים קרובות זה גם השלב שבו התהליך מסתיים בגלל משהו  שנמצא בקורות החיים שאינו מתאים למעסיק. לעתים קרובות מדובר בפרט לא רלוונטי אשר יכול להכשיל את ההשמה."


באפליקציה מחפש העבודה נדרש לענות על שאלות פשוטות בהן קיימות מספר אופציות המתאימות למילות החיפוש שלו. מהות השיחה ואפיה הופכים את השלב הזה לחיובי ומאפשר.


משקיעים רבים גילו עניין במיזם והשניים נמצאים כרגע בשלבי גיוס ההון והמשך פיתוח

 

ניתן בקלות להירשם https://ajoby.com/start