מה לומדים?

תחומי הלימוד לתואר ראשון 
 

תואר ראשון במתמטיקה שימושית .B.Sc

המסלול במתמטיקה שימושית מתמחה ב Data Science , התחום בו חסרים יותר מכל בוגרים מוכשרים לתעשיית היי-טק (והצבא). כמובן שהמשתתפים בתכנית לומדים קורסים במתמטיקה מתקדמת אך גם קורסי תכנות בשפות שונות (C , C++, Python ועוד) ובשנים המתקדמות- קורסים בלמידת מכונה, למידת עמוקה, אופטימיזציה וכל מה שצריך כדי להיות בוגר נחשק בתעשיית ההיי-טק.


קהל היעד: המסלול במתמטיקה שימושית הוא מסלול המתאים לתלמידים עם רקע מתמטי חזק המיועדים למסלול של 5 יח"ל מתמטיקה. היתרון הגדול במסלול זה שאפשר להתחילו כבר בכיתה ט', התואר מתחיל במתמטיקות ותיכנות אשר לא דורשים הבנה בחומר של הבגרות אך כן דורשים חשיבה/כשרון מתמטי .

 

תואר ראשון בהנדסת חשמל אלקטרוניקה .B.Sc

תכנית הלימודים בפקולטה להנדסה עונה על הדרישות והצרכים הנדרשים בהכשרת מהנדסים ברמה האקדמית המקובלת באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל.


התכנית כוללת התמחות רחבה בתחומי החשמל והאלקטרוניקה ומשולבות בה שיטות לימוד מודרניות הכוללות: למידה עצמאית באמצעות האינטרנט, שימוש במכשירי מדידה חדישים ומתקדמים המצויים בתעשיית ההיי טק וביצוע סימולציות ותהליכי אופטימיזציה הנדרשים ממהנדסי מחקר ופיתוח בשגרת העבודה. יחד עם זאת, משתמשים בפקולטה גם בשיטות אקדמיות קלאסיות כגון: הרצאות, תרגול, מעבדות ופרויקטים.

 

ידע באנגלית

כל סטודנט, הלומד במוסדות להשכלה גבוהה בארץ, לרבות במכון, חייב להוכיח רמת ידע מספיקה בשפה האנגלית ולהשיג פטור מלימודי השפה.


סטודנט שהתחיל את הלימודים במכון ברמת אנגלית נמוכה מרמת "פטור", חייב להגיע לרמת "פטור" באנגלית בתוך שנתיים מתחילת הלימודים במכון. תקנון הלימודים של .H.I.T המכון הטכנולוגי חולון מפרט את הנהלים לגבי סטודנטים אשר לא יעמדו בחובה זו. המכון שומר לעצמו את הזכות להרחיק מלימודים סטודנטים אשר לא יעמדו בחובות האנגלית.


לפרטים מלאים על לימודי אנגלית כשפה זרה.

  • הלימודים האקדמיים נערכים במקביל ללימודים התיכוניים.
  • הלימודים מתקיימים ב-  HITמכון טכנולוגי חולון פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים החל מהשעה 16:00 ובימי שישי בשעות הבוקר בשלושה סמסטרים (א', ב' וקיץ). ישנם מספר בתי ספר מצטיינים אשר משתפים פעולה באופן רישמי עם המכון, עם זאת אנו ממליצים לכל מועמד לברר היטב עם בית הספר את נכונות מנהל בית הספר, ובמיוחד האם מנהל בית ספר מוכן במקרים של חפיפות עם האקדמיה לשחררו ממסגרת הבית ספרית. חשוב לציין: לא יבוצעו השלמות של הרצאות/תרגולים או שינויים אחרים מערכת בעקבות בעיות שנוצרו בשל אי הסכמת בית הספר לשחרר את התלמיד ללימודיו האקדמיים. חובתו ואחריותו של המועמד לוודא את זמינותו ויכולתו להצטרף לתכנית הן מבחינת עומסי בחינות הבגרות.
  • במהלך הלימודים יתבצע מעקב אקדמי אחר הישגיהם של התלמידים. 

 
דח"ש (דחיית שירות)

תהליך הדח"ש מתבצע בלימודי כיתה י"ב בתום סמסטר א'.
על כן, חשוב כי הסטודנט יעמוד בחובותיו לתואר וירשם לקורסים על פי התכנית המוצעת.
הצבא אינו דורש חתימת קבע כנגד דחיית הגיוס. סטודנט אשר סיים את שנת הדחייה ולא השלים את התואר, או מנגד השלים את התואר אך לא מעוניין לשרת במסגרת תכנית האקדמיזציה בצבא, יתגייס כרגיל ולא יידרש לחתום.

  • תכנית למתמטיקה שימושית -נדרשת  צבירה של מינימום 50% מנ"ז בתכנית המלאה- תואר תלת שנתי דחייה של שנה.
  • תכנית בפקולטה להנדסה- נדרשת צבירה של מינימום 33% מנ"ז מהתכנית המלאה-תואר ארבע שנתי דחייה של שנתיים.

 

במידה והסטודנט עמד בדרישות ישלח אליו מסמך לאישור בקשתו לדחיית השירות הצבאי.

 

חשוב לציין! תלמיד אשר לא יעמוד בתנאי זה יידרש להתגייס לפי דרישות הצבא. נקודות הזכות אותן צבר יעמדו לרשות הסטודנט, מוגבלות בזמן, באם יבחר להמשיך את לימודיו לאחר הצבא, בהתאם לזמן שעבר, ובהתאם להוראות המל"ג ותקנון HIT בזמן הרישום מחדש ללימודים.

 

סוגי המלגות 

במסגרת מעמדו של התלמיד כסטודנט בסטטוס "שומע חופש" יהיה זכאי למלגות ייעודיות לתכנית זו:

  1. מלגות הצטיינות.
  2. מלגות סיוע כלכלי.

גובה המלגות ומספרן ייקבעו בכל שנה בהתאם לתקציב שיועמד למטרה זו על-ידי הנהלת המכון.

 

 

ידיעות חולון

2019

ידיעות חולון

2019

ידיעות חיפה

2019