חדשות ואירועים

ד"ר ברכאן נאם ב- Meetup של CARE ו- IBT שנערך בקמפוס גוגל בתל אביב.


ד"ר רפאל ברכאן, ראש רשות המו"פ וקשרי חוץ ב- HIT הרצה במפגש ייחודי שנערך ביוזמת IBT (Israel Brain Technologies)  וCARE – (Center for Applied Research and technology for the Elderly), במטרה לבחון כיצד יכולה הטכנולוגיה לסייע בהתמודדות עם אתגרי הטיפול הרפואי והרווחה של בני הגיל השלישי.  נושא הרצאתו היה "יוזמת CARE – - גישה רב תחומית להתמודדות עם אתגרים שונים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי".
 
ד"ר ברכאן נואם בקמפוס גוגל בתל אביב

ד"ר ברכאן הדגיש את ייחודיותו של CARE כמרכז מו"פ שצמח מתוך האקדמיה (HIT) מחד, אך בה בעת מקיים קשרים ענפים עם התעשייה וארגוני חברה וממשל מאידך. מטרת המרכז היא גיבוש פתרונות טכנולוגיים לאתגרים העומדים בפני אוכלוסיית הגיל השלישי והמטפלים בהם (אנשי צוות רפואי לצד המטופל ומשפחתו), כמו גם אסטרטגיות להטמעה נכונה של פתרונות אלה.

דוברים נוספים באירוע היו ד"ר הדס לוי, ראש המו"פ הבינלאומי במכבי שירותי בריאות, אשר דיברה על ניסיונה של מכבי שירותי בריאות בפרוייקטי מו"פ בינלאומיים בתחום טכנולוגיות לגיל שלישי, ועל השותפות שהתבססה בתחום זה במרוצת השנים עם HIT מכון טכנולוגי חולון; פרופ' יאיר למפל, האחראי על תחום השבץ המוחי במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, אשר סקר את האתגרים והפיתוחים האחרונים בתחום הטיפול בשבץ מוחי, בעיקר בהקשר לאוכלוסייה המבוגרת.
 
אחרון הדוברים במפגש היה ד"ר רון בן-יצחק, גריאטר ופסיכוגריאטר בכיר, מייסד המרכז "בשיבה בריאה", אשר דיבר על גריאטריה במאה ה-21 - טכנולוגיה כזרז לטיפול טוב יותר.
המפגש נערך, כאמור, בשיתוף פעולה עם ארגון IBT, מייסודו של שמעון פרס ז"ל, שהוא ארגון ללא מטרות רווח, אשר נועד להאיץ חדשנות ישראלית בנושאים הקשורים לחקר המוח בכלל ולפיתוח טכנולוגיות להגברת ההבנה וההתמודדות עם אתגרים בתחום (לרבות טיפול במחלות מוח).
 
 
פורסם: 18.12.16