שאלות ותשובות

 
 
 
 
האם אפשר לשלב עבודה ולימודים?

הסטודנטים במכינה מרכיבים עם היועצות את המערכת בהתאם לצרכיהם האישיים ולמגבלות המכינה. עוד בשלב ההרשמה על כל סטודנט לקחת בחשבון את העומס בו הוא יכול לעמוד והאם הוא יכול לשלב איתו עבודה.

ככלל, ניתן לשלב עבודה במשמרות עם לימודים, אבל כדאי לזכור שהלימודים אינם מסתיימים בחדר הכיתה ויש להשקיע זמן בלימוד עצמי ותרגול מעבר לנוכחות בשיעורים. חשוב לציין כי, בכל מקרה, לא תהיה כל התפשרות מצד המכינה לגבי דרישות הלימודים או הנוכחות.

 
האם ישנו סיוע מיוחד לתלמידים מתקשים או לתלמידים בעלי לקויות למידה?

המורים והיועצות במכינה ערים לנושא לקויות הלמידה ומשתדלים לסייע ככל הניתן. עם זאת, תהליך הלמידה אינו מותאם לבעלי לקויות מיוחדות ואם לא ניתן לסייע לסטודנטים במסגרת המכינה, הם יופנו למסגרת מתאימה.

רכזי המכינה קשובים לצרכיהם של הסטודנטים השונים ויש לפנות אליהם במקרה של קשיי לימודים. במתמטיקה ואנגלית, לדוגמא, מופעלת מערכת תגבורים באמצעות חונכים.

 
מה ההבדל בין המכינה הקדם אקדמית של HIT המכון הטכנולוגי חולון לבין המכינות באוניברסיטאות?

המכינה הקדם אקדמית ב-HIT המכון הטכנולוגי חולון מציעה אפשרות להשלמה ולשיפור של תעודת הבגרות. בחינות הבגרות מתקיימות באמצעות משרד החינוך או בתי הספר בהם למדו התלמידים. תלמיד יכול ללמוד ולשפר גם מקצועות בודדים.

המכינות הקדם אקדמיות באוניברסיטאות מקבלות בד"כ תלמידים עם תעודת בגרות מלאה או כמעט מלאה שאינם יכולים להתקבל ללימודים האקדמיים עקב ציונים נמוכים יחסית. תלמידים אלו לומדים בתוכנית שנתית מוגדרת (אין אפשרות ללמוד בתכנית חלקית) ומקבלים בסיומה תעודת מכינה. תעודת גמר המכינה מחליפה את תעודת הבגרות ברישום לחלק מהמוסדות האקדמיים. לתשומת ליבכם, בדר"כ צריך הנרשם להיות בנוסף, זכאי גם לתעודת בגרות.

 
למי מיועדת המכינה הקדם אקדמית?
המכינה מיועדת למועמדים בין הגילאים 26-19 המעוניינים בהשלמת תעודת הבגרות או בשיפור ציוניה.
 
מה תנאי הקבלה למכינה הקדם אקדמית?
על מנת להתקבל למכינה על התלמידים לעמוד בבחינת מימ"ד. בחינת מימ"ד היא מבחן מיון בעברית, אנגלית ומתמטיקה ברמת 11 שנות לימוד.

סטודנטים בעלי ציון פסיכומטרי מתאים, וסטודנטים שעונים על תנאי משרד החינוך, פטורים מהבחינה ויכולים להתקבל ללימודים על סמך נתונים אלה.
 
פטור מהבחינה יקבע בשיחה עם היועצת.
 
כמה זמן נדרש להשלמת תעודת בגרות?

משך הלימודים משתנה בין סטודנט לסטודנט ונע בין סמסטר אחד לשישה. משך הזמן האינדיווידואלי נקבע לפי המקצועות שבוחר הסטודנט לשפר או להשלים וכן על פי עומס המערכת שהוא לוקח על עצמו.

מערכת השעות נקבעת על ידי הסטודנט עם יועצות המכינה על מנת לשרת בצורה הטובה ביותר את צרכי הסטודנט בהתאם ליכולותיו.

 
באילו שעות מתקיימים הלימודים?
הלימודים מתפרשים על פני כל שעות היום, בקורסים מסוימים ניתן לבחור בין לימודי בוקר ולימודי ערב.
 
מיהם המורים המלמדים ומהם אחוזי ההצלחה בבחינות הבגרות?

המורים המלמדים במכינה הינם מורים מקצועיים ומנוסים שנבחרו בקפידה על מנת להכין את התלמידים לבגרות בדרך יעילה ומהירה. הישגיו האישיים של כל סטודנט תלויים גם ברמת השקעתו ומחויבותו ללימודים, אולם ככלל הישגי התלמידים במכינה גבוהים במיוחד.

 
האם ניתן לשלם על הלימודים באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים?
לסטודנטים במכינה אפשרויות מימון ללימודים באמצעות מלגה, ובהתאם לתנאים הסוציו-אקונומיים שלהם חלקם אף זכאים למלגת קיום.

המלגות ניתנות ע"י היחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון או משרד החינוך.
סטודנט שבכל זאת יצטרך לממן את הלימודים, גם אם באופן חלקי, יוכל לעשות זאת באמצעות הפיקדון האישי.
 
מהי מכינת השלמה או רענון?

מוסדות אקדמאיים שונים מאפשרים למועמדים ללימודים שהם בעלי תעודת בגרות אך חסרי ידע בתחומים מסוימים, להשלים את הידע ולהתקבל ללימודים בכפוף להצלחה בקורס ההשלמה.

כך קורה למשל במכון הטכנולוגי חולון לתלמידים בעלי תעודת בגרות שהינם חסרי ידע במתמטיקה ברמת 4/5 יח"ל או פיזיקה - לאלה מתאפשר ללמוד בקורסים מיוחדים של המכון ועם ההצלחה בהם ניתן להתקבל ללימודים במכון.

קורסים כאלה הינם פנימיים למוסד בו הם נלמדים ותלמיד המעוניין ללמוד ולהעביר ציונים למוסד אחר חייב לבדוק קודם לכן האם הציון אכן יתקבל. ציונים אלה אינם מהווים ציוני בגרות אלא אישור לקבלת ידע בלבד.

 
האם תלמיד הלומד במכינה הקדם אקדמית ב-HIT המכון הטכנולוגי חולון, יכול להתקבל ללימודים במוסד אקדמי אחר על סמך הישגיו במכינה ?

הלימודים במכינה הקדם אקדמית בחולון מאפשרים לתלמיד להשלים לשדרג או לשפר את תעודת הבגרות שלו. כל הציונים הינם ציוני בגרות וברור לגמרי שעם תעודת בגרות מתאימה בהישגיה ניתן להתקבל לכל מוסד אקדמי.