חדשות ואירועים

28 פרויקטי גמר לתואר ראשון בניהול טכנולוגיה הוצגו באירוע במכון

 
במעמד פרופ‘ אריק שדה, דקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה וד“ר איל בריל, ראש החוג לתואר ראשון בניהול טכנולוגיה , אנשי תעשייה, חברי סגל אקדמי וסטודנטים הציגו 83 סטודנטים בשנה ד' 28 פרויקטי גמר.
 
בדברי ברכתו אמר ד"ר איל בריל לסטודנטים: "התפקיד שלנו הוא לעזור לכם להגשים את החלומות שלכם. אני מפציר בכם לא להפסיק לחלום ולהמשיך אל עבר החלום הבא".
 
טל נעים ועידן קיוונשטיין  צילום :דנה דושקין
 
פרופ' אריק שדה : "היום הוא יום חג. אני מאוד גאים בפרויקטים ובמצגות שלכם. קיבלתם את ההזדמנות מאיתנו במשך 4 שנים לא קלות ואנו יודעים כמה קשה עבדתם תוך שילוב לימודים ועבודה. מבחינתנו זו גאווה גדולה".
 
הפרויקט של משה אלישע, נוי כהן ודניאל שטיינברג, בהנחיית פרופ' אריק שדה עסק בבניית מודל לבחינת כדאיות השקעה כלכלית בפרויקט הפצה אינטרנטי. הסטודנטים זיהו את חוסר היכולת להעריך את כדאיות הפרסום על פני התחומים השונים ואת היכולת להעריך ולנתח את ההשקעות הקודמות. הם הציעו תוכנית עבודה בת 9 שלבים במסגרתה נבנה מודל שיודע לקחת את נתוני העבר ולהכין תחזית לעתיד. חברת Ski Deal אשר עבורה נערך הפרויקט, ביצעה פיילוט מעשי וכיום היא משתמשת בפיתרון המוצע במסגרת עבודתה השוטפת.
 
מאיר מנסבך, פנינה בוטראשווילי, איילה אזטי ומר אוריאל ישראלי  צילום :דנה דושקין
 
הראל פישגרונד, עידן קיוונשטיין וטל נעים, בהנחיית ד"ר אריאל בניס, בדקו כיצד ניתן לנטר תזונת חיות מחמד על מנת לקשר את אופי התזונה לבעיות רפואיות המתעוררות אצל בעל החיים. הם גילו כי קיים קושי לעקוב ולמדוד לאורך זמן את אופי התזונה התקינה של חיית המחמד בעיקר אם בבית יש יותר מבעל חיים אחד. במסגרת הפרויקט הם פיתחו אבטיפוס של מתקן האכלה ובעזרת סימולציה המדמה קליטה של נתונים של צריכת המזון והמים במתקן זה. הם הקימו מאגר נתונים ייעודי והשתמשו בשיטות למערכות מתקדמות לניתוח הנתונים . הוגשה בקשה לפטנט על הפרויקט.
 
הפרויקט של מאיר מנסבך, פנינה בוטראשוילי ואיילה אזטי בהנחיית מר אוריאל ישראלי, עוסק באיפיון אלגוריתם הערכה במבדקי איכות ספקים. הפרויקט שנעשה בשיתוף חברת HP Indigo עונה על הצורך במציאת מנגנון אשר יאפשר חוקיות מוגדרת למתן הערכות למבדקים של איכות ספקי החוץ של החברה וכן יאפשר להציג תמונה כוללת של הספק, מה שיביא לאחידות בהערכות על בסיס מבדקי הספקים. האלגוריתם שמצאו מנבא 68.97% במבדקי איכות להערכת המוצר ו- 85.71% במבדקי איכות להערכת תשתית הספק, זאת בהתאמה להערכות מהנדסי הרכש במבדקים אלו.

 
משה אלישע נוי כהן  צילום :דנה דושקין
 
אודות ניהול טכנולוגיה ופרויקט הגמר
ניהול טכנולוגיה הוא תחום אקדמי מתקדם העוסק בתורה האקדמית ובבעיות ניהול מעשיות של ארגונים שרואים בטכנולוגיה נדבך מרכזי באסטרטגיה שלהם. בישראל, הוא קרוב לתחומי הנדסת תעשיה וניהול ומעבר לכך.
 
במהלך ארבע שנות לימוד הסטודנטים לומדים מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה בהיקף נרחב, שיווק, אסטרטגיה וחדשנות, תוכנית עסקית וכדאיות השקעה, מימון, חשבונאות וכלכלה, איפיון וניהול מערכות מידע, ניהול פרויקטים, רכש ולוגיסטיקה, משאבי אנוש ופיתוח ארגוני, סימולציה וקבלת החלטות ועוד.
 
צילום :דנה דושקין
 
הסטודנטים רוכשים מיומנויות בתחומי לימודיהם ויכולים להתמודד עם בעיות מגוונות ועכשוויות בארגונים. פרויקט הגמר בתעשייה מהווה אבן דרך חשובה בהתנסות מעשית במסגרת התואר שמאפשר למידה פעילה, דרכה סטודנטים יכולים להמחיש את יכולתם להתמודד עם אתגרי ביצוע של פרויקטים בארגונים.