חדשות ואירועים

איתי שטראוס הפקולטה לניהול טכנולוגיה | מצטיין דקאן

 


 

לאיזה תואר למדת? ומדוע בחרת בו?

למדתי תואר שני בפקולטה לניהול טכנולוגיה. חזרתי ללמוד אחרי הפסקה של 16 שנה מהתואר הראשון. במהלך השנים הללו צברתי ניסיון מקצועי מסוים ורציתי להרחיב את מעגל הידע שלי כדי שאוכל להחליף מסלול קריירה ממקצועית לניהולית.
 
איך את/ה מתאר/ת את חווית הלימודים

אני יכול לאמר שזו היתה חוויה חיובית החל מהרגע הראשון. זה לא היה פשוט לנתב מחדש את השיגרה בעבודה ובבית סביב הלימודים. לשמחתי מצאתי שותפים לדרך בפקולטה מהר מאד, ונוצרו חברויות שנמשכו גם מעבר למפגשים בכיתה. היום כשיש רשתות חברתיות, קל יותר ללמוד כקבוצה, והחפירות בווטאסטפ נמשכו לפעמים אל תוך שעות הלילה הקטנות. לי כל זה היה "חדש" כי זה לא היה כך בתואר הראשון. רצית ללמוד בקבוצה, זה היה אפשרי רק במפגש פיסי. ופתאום גיליתי שגם לימודים בסביבה וירטואלית אפשרית.

 

מה לקחת/ תיקח איתך  מ HIT

יכולות חדשות שלא היו לי קודם לכן. חברויות חדשות וחוויות מהשיעורים את תהליכי החשיבה והלמידה שרכשתי במסגרת הלימודים ישמתי במסגרת המקצועית וכל הזמן חשבתי שחבל שחיכיתי כלכך הרבה זמן עד שהתחלתי את התואר השני.

 

טיפ שלך לסטודנט מתחיל

את הטיפ שלי אני מכוון לסטודנטים כמוני שחזרו לספסל הלימודים אחרי הפסקה של שנים מהתואר הראשון: זה הזמן ליצור חברויות חדשות, לצבור חוויות. יאמרו לכם מסביבכם שכל מה שצריך זה עותק של המבחנים הקודמים וההרצאה של שנה שעברה בשביל לעבור. אולי זה עובד, אבל ככה תפספסו את ההזדמנות ללמוד. אני יכול לספר לכם שלהפעיל את התאים האפורים בראש זה ממכר. אבל הטיפ הכי חשוב קשור לעבודת הגמר לתואר. אל תחכו לסוף. תמצאו נושא ותעבדו עליו עם המרצים במטרה לסיים מוקדם ככל האפשר, כי המציאות היא שכשנגמרים הקורסים וחוזרים למסלול החיים השגרתי, קשה לחזור לעניינים ולסיים עם הפרויקט בזמן.