חדשות ואירועים

יום עיון על אוטומציה ו- IoT התייעלות הארגון במאה ה-21

 

יום העיון נערך ביוזמת ד"ר אריאל בניס, ראש מעבדת SIAS למערכות חכמות, נבונות ומסתגלות בפקולטה לניהול טכנולוגיה וד"ר סופי אמדור נלקה, ראש מעבדת IoT בפקולטה לניהול טכנולוגיה, והוא התקיים במעמד סגן נשיא המכון לעניינים אקדמיים פרופ' דוד שויחט ופרופ' מיכאל וינוקור דקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה.

 

מימין: ד"ר אריאל בניס, ד"ר סופיה אמדור נלקה | צילום: גלית בודמן

 

מטרת הכנס הייתה להציג אינטגרציה של שני תחומים הנמצאים בחזית הטכנולוגית ודוהרים אל העתיד: האינטרנט של הדברים (IOT) ואוטומציה. ההרצאות הציגו את הנושא, מ-3 נקודות מבט שונות והדגימו כיצד אימוץ אותן טכנולוגיות ושימוש נכון בהן יוביל להתייעלות הארגון בעתיד הקרוב וגם ימשוך את הארגון אל החזית בעתיד הרחוק.

 

מר יוראי גבריאל מחברת InnOps הרצה על "עיצוב חשיבה עבור IoT"
בין השאר דיבר על האופן שבו ישפיעו היבטי עיצוב שונים על האופן שבו אנו יכולים להגיב למורכבויות של מציאות מושתתת IOT. כיצד חשיבת עיצוב (דיזיין טינקינג) תגדיר את מערכות העיצוב השונות ולאילו תבניות עיצוב (Design Patterns) אנו יכולים לחכות.

 

מימין: מר יוראי גבריאל, ד"ר אריאל בניס | צילום: גלית בודמן

 

מר רמי גל מחברת פנדולום הרצה על "רובוטים קטנים: באוטומציה תעשייתית ומעבדות IoT"

"הרובוטים יוצאים מרצפת הייצור ומשתלבים בתהליכי הפיתוח, QC ומשימות מנהלתיות שונות. ההרצאה עסקה בסקירת התנאים שהבשילו וברובוטים החדשים שהתחילו דווקא באקדמיה וזולגים משם אל התעשיה".

 

מימין: ד"ר דן כהן-וקס במהלך ההדגמה של NAO, הרובוט החברתי | צילום: גלית בודמן

 

פרופ' גילה קורץ וד"ר דן כהן וקס מהפקולטה לטכנולוגיות למידה HIT, הרצו על "רובוטים אנושיים ו-IoT בלמידה ארגונית"

"כניסתם של רובוטים אנושיים וטכנולוגיות ה IOT (אינטרנט של הדברים) לעולם הלמידה הארגונית משנים כבר עכשיו, ועוד יותר בעתיד, את תהליכי הכשרת עובדים ושמירה על כשירותם המקצועית. ניפוץ מגבלות המרחב, הזמן והשותפים להדרכה מזמנים אתגרים פדגוגיים וטכנולוגים לא פשוטים בפני האחראים על פיתוח הלמידה הארגונית". בהרצאה הציעו הדוברים כיוונים אפשריים לדרכי שילוב טכנולוגיות אלו בלמידה ארגונית, וכן הדגימו את יכולות הרובוט החברתי NAO.
 

 

פורסם: 04/02/2019