חדשות ואירועים

"ניהול טכנולוגיה מתקדם" יום עיון של הפקולטה לניהול טכנולוגיה

 

על רקע התפתחויות בשדה הניהול הטכנולוגי בפרט והניהול הבכיר בכלל, התפתחויות שמלוות בשינויים דרמטיים ובתדירות גבוהה, חשוב ללמוד ולעקוב אחרי אירועים משמעותיים אלה בישראל ובעולם הרחב בכלל.

 

פרופ' מיכאל וינוקור, דיקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה

צילום: גילה בודמן

 

ביום עיון שכותרתו "ניהול טכנולוגיה מתקדם" ,שנערך ביוזמת מר חיים שיק מרצה בפקולטה לניהול טכנולוגיה, הרצה מר דוד מגן, סמנכ"ל תפעול בתעשיה האווירית, בנושא "ניתוח מקרה מנקודת מבט של מנהל בכיר" והביא את ניסיונו בהבראת ארגון טכנולוגי גדול (כ-1800 עובדים) שהיה מצוי במשבר עסקי שפירושו הפסדים כספיים משמעותיים מדי יום, מורל ירוד בקרב העובדים ותהליכי עבודה שגרמו לעיכובים וחוסר שביעות רצון תמידי בקרב הלקוחות.

 

מר דוד מגן

צילום: גילה בודמן

 

כן הסביר על התהליכים שננקטו, החל משלב זיהוי הליקויים, דרך תכנון ועד לגמר ביצוע ההבראה. פעולות שהביאו את הארגון להצלחה כלכלית תוך הצגת רווחיות נאה, הגברת המוטיבציה של העובדים וקליטת חדשים, בצד הגדלת כמות ההזמנות מלקוחות וכמובן מערכת קשרים טובה ומשופרת עם הלקוחות.

 

מר יגאל הראל, ראש תוכנית חללית SpaceIL ("בראשית") סיפר על "פרויקט בראשית" שעסק בשילוח החללית הישראלית הראשונה לחלל החיצון בדרכה לירח.

 

מר הראל שיתף את הנוכחים בכל המהלכים, החל מהשרטוטים הראשוניים, הניסויים והסימולציות, וכן סיפר על העשייה שבוצעה בשיתוף עם התעשייה האווירית, כאשר כל אלה לווו בהמחשות וסרטים שגם צולמו מתוך החללית עצמה. 

 

מר יגאל הראל

צילום: גילה בודמן

 

הפרויקט שהחל ביוזמת שלושה צעירים ישראלית שפנו להשתתף בתחרות שאורגנה ע"י Google ונועדה להציב כלי רובוטי על הירח עד תאריך יעד מוגדר מראש ובצדו מענק כספי משמעותי.

 

תוך כדי התקדמות הפרויקט – שבוצע תוך הפגנת יצירתיות ישראלית שאינה שכיחה ארצות אחרות – הוברר כי השגת יעד העיתוי אינה ברת יישום אך למרות זאת הוחלט להמשיך במסע יוצא דופן זה בעזרת תרומות מגורמים פרטיים.

 

כל המתחרים האחרים מהמדינות השונות פרשו מהמרוץ בשלב זה או אחר ונותרה רק הקבוצה הישראלית, כאמור מורכבת ממיטב המוחות, שיזמו והישמו פתרונות הנדסיים ייחודיים שגרמו גם לראשי NASA להגיע לארץ ולבחון במו עיניהם את מה שהאמינו שהוא בלתי אפשרי לביצוע. ואכן הופתעו מהממצאים.
 

 

פורסם: 20/05/2019