חדשות ואירועים

כנס "הזדמנויות ואתגרים בשימוש במערכות אוטונומיות"


הכנס "הזדמנויות ואתגרים בשימוש במערכות אוטונומיות"  התקיים בשיתוף עם איגוד מערכות אוטונומיות בלשכת המהנדסים, ו- (AUVSI (Association Unmanned Vehicle Systems Israel – האיגוד הישראלי לרכבים אוטונומיים.
את הכנס יזם, ארגן וניהל אהרן רטנר מהפקולטה לניהול טכנולוגיה וברוח התקופה הוא נוהל השנה בזום בעזרת מערך השיווק ואגף המחשוב של המכון. 

 


הפקולטה לניהול טכנולוגיה סימנה את תחום המערכות האוטונומיות כתחום צומח מרכזי בתעשייה הטכנולוגית בישראל ובעולם כבר לפני כ-5 שנים (עוד לפני עסקת מובילאיי- אינטל) ומאז היא משקיעה מאמצים ופעילות בתחום. כחלק מפעילות זו אהרן רטנר מקיים מידי שנה כנס/יום עיון בנושא מערכות אוטונומיות חלקם בשיתוף עם מוסדות אקדמאים בחו"ל ו/או עם התעשייה בארץ. משנה לשנה עולה בהתמדה מספר המהנדסים בתעשייה הישראלית שאינם בהכרח סטודנטים או בוגרים של HIT המשתתפים בכנס. בכנס השנה השתתפו כ- 400 איש.


בתחילת הכנס ברכו ד"ר גילה אלברט סגנית דיקאן הפקולטה וד"ר עמנואל ליבן נשיא לשכת המהנדסים, האדריכלים והאקדמאים במקצועות הטכנולוגיים בישראל.


ראשון הדוברים בכנס היה יאיר דובסטר -ראש תחום מערכות מוטסות באיגוד מערכות אוטונומיות בלשכת המהנדסים, מנכ"ל חברת Innovaero למערכות לא מאויישות, חבר דירקטוריון יוויז'ן אייר לפיתוח חימושים משוטטים. לשעבר מנכ"ל מפעל מל"ט בתעשייה האוורית. 


הרצאתו של מר דובסטר: "תעבורה אוירית עירונית אוטונומית" עסקה בחזון ובאתגרים הטכניים והעסקיים העומדים בפני מפתחי "המוניות האוויריות", כיוונים ודרכים בעזרתם התעשייה מתמודדת עם אתגרים אלו.

 

 


ההרצאה השניה "סימולטורים למערכות אוטונומיות" היתה הרצאתו של רועי פשין ,שותף וסמנכ"ל טכנולוגית בסימלט,החברה המובילה בארץ לפיתוח סימולטורים למערכות אוטונומיות. 


בהרצאתו הציג את הצורך בסימולטורים למערכות אוטונומיות (סימולטורים המלמדים מכונות), את הבעיות והדרכים שסימולטורים אלו פותרים.


ההרצאה האחרונה בכנס הייתה הרצאתו של מיקי ערמון, יו"ר איגוד מערכות אוטונומיות בלשכת המהנדסים, נשיא AUVSI  ומרצה בפקולטה לניהול טכנולוגיה ב HIT. לשעבר מנהל יחידות עסקיות באלאופ בארץ ובסינגפור ומנכ"ל חברת המזל"טים Innocon)   
בהרצאתו "סנסורים אלקטרואופטיים הנדרשים למערכות אוטונומיות" הציג מר ערמון את המיגוון העצום של הצרכים והטכנולוגיות הבאים לידי ביטוי בשימושים השונים הנדרשים לרכבים אוטונומיים.

 

פורסם: 10/6/20