חדשות ואירועים

"לתואר שני מגיעים בשלים יותר מאשר לתואר הראשון"

 
 

" הופתעתי מהרמה הגבוהה של הסטודנטים בתואר השני, מהאווירה הנעימה ומאנשי הסגל הטובים. הרגשתי שהלימודים לתואר השני הם בגדר חוויה מתקנת לתואר הראשון. כבר ביום הראשון ללימודים מצאתי את עצמי משוחחת ומתחברת חברתית לסטודנטים האחרים."

 
 
אביגיל חיים

 
שיחה עם אביגל חיים, בוגרת המחלקה לתואר שני בניהול טכנולוגיה, לקראת טקס הענקת התואר.
 
מדוע בחרת ללמוד תואר שני בניהול טכנולוגיה?
"כבוגרת תואר ראשון בתעשייה וניהול ב'שנקר' אני רואה את התואר בניהול טכנולוגיה כהמשך ישיר לתואר הראשון. התואר מחבר את אנשי ההנדסה לעולם הניהול והעסקים ולהיפך. הלימודים מקנים לסטודנטים זווית טכנולוגית וניהולית יפה ומעניינת."
 
מדוע ללמוד תואר שני?
"לתואר שני מגיעים בשלים יותר מאשר לתואר הראשון. ישנם מקצועות שכבר למדתי בתואר הראשון, אך כשלומדים את הנושא בתואר השני הוא מוצג מנקודת מבטו של מנהל בכיר וזה בהחלט שונה ממה שספגתי בתור סטודנטית צעירה. במהלך התואר לומדים כתיבה מדעית ומפתחים יכולת בחינה מעמיקה של מחקרים. אין ספק שבשלב מסוים בחיים המקצועיים, תואר שני הוא חשוב ומשמעותי. אם אתה לא מתקדם, אתה בעצם נשאר מאחור...."
 
למה בחרת ללמוד את התואר השני דווקא בHIT מכון טכנולוגי חולון?
"קיבלתי המלצות רבות מקולגות וחברים בסביבתי."

מה הפתיע אותך במכון?
"הופתעתי מהרמה הגבוהה של הסטודנטים, מהאווירה הנעימה ומאנשי הסגל הטובים. הרגשתי שהלימודים לתואר השני הם בגדר חוויה מתקנת לתואר הראשון. כבר ביום הראשון ללימודים מצאתי את עצמי משוחחת ומתחברת חברתית לסטודנטים האחרים. אתה לא מצפה ליצירת קשרים שכאלו בתואר שני, כשרובם כבר עם משפחות ומשרות תובעניות."
 
במה את עוסקת היום?
"אני מנהלת פרויקטים בחברת "מתן", חברת ייעוץ בתחום ניהול פרויקטים. דרכם אני עוסקת בפרויקטי מערכות מידע ברשות שדות התעופה."
 
מי היו האנשים המשמעותיים עבורך בתקופת הלימודים ?
"את פרויקט הגמר שלי בנושא 'הקשר בין יכולות ניהוליות ויכולות מקצועיות של מנהל הפרויקט, לבין הצלחת הפרויקט" הנחתה ד"ר ורד הולצמן ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לה מאוד על הליווי המקצועי, אבל יותר מהכל על הסבלנות ואורך הרוח לאורך שנות כתיבת עבודת הגמר. בהזדמנות זו אני גם רוצה לציין לטובה את אתי חכים, רכזת לשכת דקאן הפקולטה לניהול טכנולוגיה ורכזת תואר שני. אתי אכפתית, מסורה, משפחתית וקשובה מאוד, כל אלו כלל לא טריוויאלים באקדמיה."