חדשות ואירועים

!IMPACT מגשימים חלומות

 

אחרי שיצאה למסעות יחד עם הצוות שלה, טיפלה בפצועים תחת אש והצילה חיים, מלגת !IMPACT אפשרה לילין לה להגשים את חלומה לתואר ראשון ב-HIT.

 

ילין גרטופסקי

 

ילין גרטופסקי, סטודנטית בשנה ב' להנדסת תעשיה וניהול, רצתה מאוד ללמוד מקצוע רפואי. במהלך שירותי הצבאי שובצה גרטופסקי כפראמדיקית לוחמת בגדס"ר הבדואי ובטנ"צ עזה. כאשר שמעה על המכון' החליטה שכדי להגיע לקריירה של אנליסטית נתונים כדאי לה לבחור בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול.

 

ילין שירתה כלוחמת, אולם דרכה לתפקיד לא הייתה פשוטה, שכן היא לא עמדה בתנאי הסף לתפקיד. הנחישות שלה הביאה אותה לשלוח עשרות מכתבים לצבא בבקשה להגיע ליחידות הקרביות אך סורבה פעם אחר פעם. גרטופסקי כתבה פוסט ברשתות החברתיות פוסט ובו היא תיארה את חלומה להיות פארמדיקית. הפוסט הפך ויראלי והגיע לתקשורת, חברי כנסת ואפילו לבכירי צה"ל שזימנו אותה לראיון, אותו עברה בהצלחה כמו גם את המבחנים לתפקיד. 

 

 244 מבוגרי המכון עד כה הצליחו לסיים את לימודיהם בזכות מלגת לימודים וקיום שקיבלו בעזרת תוכנית !IMPACT.

 

המלגה, בסך $5000 לכל שנת לימודים, מיועדת לסטודנטים יוצאי המערך הלוחם בצה"ל ולתומכי לחימה עד דרגן סגן, ששירתו שירות מלא וזקוקים לתמיכה כלכלית במוסד להשכלה גבוהה. מלגאי קרן !IMPACT מתחייבים בתמורה לסיוע הכלכלי, ב-130 שעות תרומה לקהילה במשך כל תקופת הלימודים וכן רשאים לשמור על קשר עם תורם המלגה.

 

בתמונה(מימין): נופר כהן, ראש מדור הסיוע הכלכלי בדקנט הסטודנטים, ד"ר לימור סהר ענבר, דקנית הסטודנטים, מוטי משען, יועץ בכיר וראש מערך הנשיא, שמואל גולדברג, מנכ"ל HIT, אורנה פסח, מנהלת תכנית המלגות של !IMPACT

צילום: עופר עמרם

 

קרן אימפקט הינה תוכנית מלגות שהוקמה בשנת 2002 על ידי האגודה למען החייל, במטרה להוקיר את הלוחמים הקרביים על שירותם הצבאי המסור ותרומתם להגנת המדינה ולביטחונה. המכון הטכנולוגי חולון הצטרף לפרויקט מיום הקמתו.
עד כה, העניקה התכנית מלגות למעל 19,300 חיילים משוחררים מהמערך הלוחם בצה"ל.


בשנת 2019 קיבלה תוכנית !IMPACT תואר לשם כבוד מHIT- על תפקידה החשוב בהנגשת ההשכלה הגבוהה לחיילים משוחררים מכל גווני האוכלוסייה.