ניהול מערכות מידע

מסלול בחירה בתואר ראשון
 
לימודי ניהול מערכות מידע במסגרת מסלול ההתמחות לתואר ראשון, נועד להעניק לסטודנטים הלומדים בו גישה מלאה לכול רזי המקצוע ולהוות קרש קפיצה לקריירה מצליחה במגזר הציבורי והפרטי.
השוק הישראלי והעולמי רעב לאנשי מקצוע איכותיים שייכנסו אל תוך נישה חיונית זו וינהלו את מה שנתפס כיום כעמוד השדרה של הארגון המודרני. באמצעות לימודי ניהול מערכות מידע ב-HIT תוכלו לתת לעצמכם סיכויים גבוהים יותר להיענות לצורך השעה, ולהתברג למשרות יוקרתיות בשלל תחומים, ביניהם תעשיית ההיי-טק, תחום הרפואה, ענף הבידור, הייצור ועוד.
 

ניהול מערכות מידע – מהקלאסי למודרני

 
עם השנים המונח "ניהול מערכות מידע" ראה שלל תהפוכות, הרחבות ושינויים. תפקידו הקלאסי של מנהל מערכות מידע כלל בעיקר את ניהול התשתית הארגונית, אך כיום, כשהשימוש בטכנולוגיות מידע הולך ומתפשט, תפקידו של מנהל המערכות כולל גם ניהול מערכות שיווק, מערכי לקוחות וספקים, מערכות תקשורת פנים ארגוניות וכול מערכת אחרת שנמצאת בשימוש הארגון ועוזרת לתפקודו השוטף.
 

מה תלמדו במהלך ההתמחות?

  • ניתוח צרכים ארגוניים – לכל ארגון יש נושאים ספציפיים מהותיים להתנהלותו כמו גם סדר עדיפויות ייחודי לו. כבוגרי לימודי מערכות מידע תוכלו לבצע ניתוח מקיף של צרכים ארגוניים אלו- ניתוח שיאפשר לכם לקבוע אילו מערכות ישרתו את הארגון בצורה הטובה ביותר.
  • יישום והטמעת מערכות – ניהול מערכות מידע ממשיך מעבר לקביעת המערכת האופטימאלית, אל הטמעתה וניהולה התקין של כול מערכת ומערכת. הניהול נעשה לרוב בכלים מתקדמים ובהסתמך על ידע רב תחומי אותו תרכשו במהלך הלימודים.
  • עבודת צוות – ניהול מערכות מידע מתייחס גם לניהול האנשים העומדים מאחורי המערכות כמו גם לאלו העושים בהן שימוש. במסגרת לימודי מערכות מידע ב-HIT נתמקד גם בנקודה זו כולל התנסות מעשית בנושא.
  • תרגום מערכות מידע – ברוב המקרים מערכות מידע מותאמות לפורמט גנרי כללי אותו יש להתאים לצרכים הספציפיים של הארגון או החברה. במהלך הלימודים נבחן את הנושא ונאפשר לכם הסטודנטים להתנסות בתהליכי אדפטציה שונים.
 

ניהול מערכות מידע

 

לימודי מערכות מידע - בוגרים עם איכות

 
HIT מהווה קרקע פורייה לצמיחתם של אנשי מקצוע איכותיים. אנשי מקצוע שמתאפיינים באמירה אישית, חשיבה יצירתית, כישורים מעשיים מוכחים ורקע תיאורטי נרחב. בזכות מאפיינים אלה ורשת הקשרים הענפה שיש למכון עם גורמים שונים בתעשייה ובאקדמיה, בוגרי המכון הם מהמבוקשים במשק הישראלי.
 
 
 
*לבוגרי מסלול ההתמחות מוענקת תעודה ייעודית מטעם HIT המעידה על תחום המומחיות של הבוגר, זאת בנוסף לתעודת התואר האחידה לכלל הבוגרים.