תקצירים

Mobile-Technology כמנוע לתמורות סביבתיות, חברתיות וארגוניות

ד"ר אירנה מילשטיין, הפקולטה לניהול טכנולוגיה, HIT

מושב ב' - Is It ICT? - מטכנולוגיה תומכת לטכנולוגיה פורצת דרך
יו"ר המושב - ד"ר גיל גרינשטיין, הפקולטה לניהול טכנולוגיה, HIT


ההרצאה סוקרת את התמורות שעברו על מכשירי הטלפון הנייד בשני העשורים האחרונים. מטכנולוגיה שאפשרה תקשורת מכל מקום בשנות ה-90, התפתחה טכנולוגיית ה- mobile לטכנולוגיה שמאפשרת העברת מסרים ולאחר מכן, לטכנולוגיה המאפשרת גלישה באינטרנט. מאוחר יותר, עם התפתחות כלי הפיתוח ומערכות ההפעלה, נוספו שלל עזרים מגוונים, לדוגמא: סורק, ממיר קבצים. כיום יישומים רבים מקלים על חיינו: אתרים מותאמים לגלישה (אתרי בנקים, חברות סלולר, קופות חולים וכו') וכלי מסחר אלקטרוני (Pango, Waze וכו').

ההתפתחות של פלטפורמת הסמארטפון הביאה לתמורות מהותיות באופן פעילותנו הן במישור הארגוני והן במישור האישי והחברתי. כיום, עם התפתחות של טכנולוגיות מידע תומכות, כמו: תשתיות תקשורת מהירות (G3, G4) ונגישות (WiFi), ממשק משתמש ידידותי (Touch) וכן כלי פיתוח מתקדמים (ל- IOS ו- Android),הטלפון הנייד המודרני מנגיש את המשרד בכל מקום ומאפשר לנו לתקשר עם מעגלים חברתיים ומקצועיים רבים. בנוסף, הופך את המרחב החברתי לדיגיטלי ווירטואלי.

ראוי לציין כי לתמורות אלו יש היבטים מגוונים הן חיוביים והן שליליים. מחד, אובדן הפרטיות ואלימות השיח, ומאידך יצירת ערך הנובע מניפוץ מרחק וזמן וכן יצירת מעגלים חברתיים תומכים.