ארועים

פתיחת תערוכה - 'שמורה'

19:00 21-12-2017
הפקולטה לעיצוב | גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי שמחים להזמינך לפתיחת התערוכה - "שמורה" 

תערוכת יחיד לצלמת יעל ארגוב חכמון
אוצרת: מיה ענר
 
 
אישה מתבוננת בעשור שחלף. בשנות השלושים לחייה היא מקימה משפחה.
מצוידת במצלמה, היא יוצאת למסע של חקר, ומתעדת את דרכה. צילומיה של יעל ארגוב-חכמון הם יומן מסע. זהו יומן שמתקיים כל הזמן בתנועה בין התיעודי: היומיום, מציאות החיים ובין הפנטזיה. אלה נוכחים בו-זמנית בצילומיה ומעלים את השאלה הקיומית של כולנו, בין מציאות החיים שיצרנו לעצמנו לבין מה שפנטזנו, בין חיינו לבין הדימויים שלהם בדמיוננו. נושאי הצילום בהם עוסקת ארגוב-חכמון  לקוחים משגרת היומיום; תצלומי משפחה, מרחבים ביתיים, צמחיה, גינות ציבוריות ופרטי בניינים. אלה תצלומי בזק אשר מחד יוצרים תחושת שיטוט ומידיות ומאידך מציעים הצצה ומחשבה על בימוי. הצטרפותם של הדימויים זה לזה מבקשת להרכיב את החלקים יחד, ליצור סיפור או לפענח תעלומה.
 
העשור שנפרש בעזרת תצלומים משפחתיים מנקודות זמן שונות, בגיאוגרפיות מתחלפות, מדגיש את הרגע שנצרב בתמונה ומעלה את השאלה – מה אנחנו בוחרים לזכור? אילו חוויות נצרבות בנו ואילו זיכרונות אנחנו בוחרים להשאיר מאחור. על אילו חלומות ויתרנו כשבחרנו חלומות אחרים?

יעל יוצרת קול ייחודי ומסקרן בבחירותיה. התערוכה מבקשת ליצור מרחב בו אנחנו שותפים למסע של חיפוש וחקר של האמנית, מסע שעודנו בעיצומו.  זוהי הצעה לאמץ כלפי התצלומים נקודת מבט של התבוננות בזיכרונות אישיים, ובנוכחותם בעבר ובהווה. 
מתוך איגוד התצלומים נרקם סיפור חדש, בין מה שהיה לבין מה שהומצא – למה שקיים בגבולות המטושטשים של האמת.
 
יעל ארגוב חכמון היא אמנית, צלמת ומרצה לאמנות וצילום, נולדה בישראל 1973, חיה ועובדת בתל אביב. בוגרת לימודי אמנות במדרשה לאמנות בית ברל (2006), ובעלת תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב (1997). השתתפה בתערוכות קבוצתיות בגלריות וחללי אמנות, ביניהם ביוני השנה "נשים באדום", פסטיבל קולנוע דרום, שדרות; יעל אצרה מקבץ תערוכות בגלריה לאמנות אום אל פחם בשנת 2011. בשנת 2008 הוציאה לאור ספר ילדים באיוריה ועיצובה בשם "דברי פלאים". היא משמשת חברת עמותה ב "אלמינא" תיאטרון רב תרבותי לילדים ונוער.
 
 

אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי  21 בדצמבר 2017 בשעה 19:00 בערב
נעילה 22 בינואר 2018
טל’: 5026851- 03  שעות פתיחה: ימים א’-ה’ 10:00-17:00