ארועים

"נקודת ה - G"

14:00 21-05-2014
 
גלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי בחולון גאה להציג את התערוכה "נקודת ה-G" של תמיר שפר ראש המחלקה לעיצוב תקשורת חזותית ב-HIT. תערוכת האיורים סוקרת 12 שנים של טור אישי קבוע עם דרור פוייר במגזין G גלובס. התערוכה היא חלק מסדרת תערוכות הסוקרות תהליכים, פעילויות ותוצרים של מעצבי דור הביניים בישראל, שמוצגות החל משנה זו, בגלריה "ויטרינה".
 

פתיחת התערוכה : 21.5.14 בשעה 14:00
נעילת התערוכה : 2.6.14
גלרית "ויטרינה", HIT מכון טכנולוגי חולון

'אכול אותי'
'אכול אותי' - 27.2.11


תמיר שפר ודרור פוייר עובדים כבר 12 שנים יחד. יותר משש מאות טורים מאחוריהם. הם עברו עיתונים, החליפו עורכים, אבל יש דברים שנשארים – דרור כותב, תמיר מאייר, יש דדליין.
דרור פוייר מספר על הטור המשותף : "12 שנים בישראל הן נצח החוזר על עצמו לנצח: בחירות ומלחמות, מיתונים ובועות, חום וסכסוך, דתיים וחילונים, זרים ופערים. כל כמה זמן מישהו אומר על מישהו שהוא נאצי ויש בלגן. כל כמה זמן יש תהליך שלום. כל כמה זמן פוליטיקאי הולך לכלא. עולם כמנהגו וגו'.

ואנחנו בשלנו, ממשיכים להטיח את הראש בקיר, לדבר שוב ושוב על אותם דברים. עשרות רבות של טורים הקדשנו לאלימות, לגזענות, לאטימות, לדורסנות. נדמה שלא ממש עזרנו בכלום. המכונה ממשיכה לעבוד יופי. אבל זה לא אומר שרפתה ידנו או שנפסיק, חלילה, ולא רק כי אנחנו נהנים מזה – כי זו משימתנו! לצאת כל שבוע מחדש ולרכב אל עבר הכן-נודע: אל עבר הדבר המונח מתחת לאף ומול העיניים. אל עבר הלא-נודע כל אחד יכול לרכב. עובדה. הביטו סביב: כולם רוכבים אל עבר הלא-נודע. רובם חוזרים בידיים ריקות.

דרך ארוכה עברנו, אם כן, ודרך ארוכה עוד לפנינו. הייאוש איננו אופציה ולעולם לא נהיה חופשיים כל עוד אחד מאתנו לא חופשי. נמשיך להיאבק. עלֵי בריקדות ניפגש!"

תערוכה 'נקודת הG - תמיר שפר